energa long

Polonia Środa Wielkopolska [zapowiedź kibicowska]

AdrianEW.

Dziś gramy z Polonią. Polonia Środa Wielkopolska to na pewno jeden z tych interesujących klubów na mapie piłkarskiej Polski, którego historia jest równie bogata co hisotria miasta i regionu.

Polonię założono w 1919 roku, a stało się to po tym, jak kilku kolegów wybrało się na szlagier ówczesnej ligi do nieodległego Poznania. Byli pod takim wrażeniem “topowych” drużyn Unii Poznań i Pogoni Lwów, że po powrocie do Środy postanowili założyć swój klub.

Jak na klub z takimi tradycjami, dosyć późno zaczęli odnosić sukcesy. W latach 2000–2016 czterokrotnie zdobyli regionalny Puchar Polski. W swoim dorobku mają także cztery sezony w III lidze. 

Klub posiada także sekcje hokeja na trawie i … lotek. I to z sukcesami.

Miasto Środa Wielkopolska to na pewno miejsce warte odwiedzenia. Wspomina się o nim już przy okazji trzynastowiecznego króla Przemysła II z dynastii Piastów. O bogatej historii miasta warto poczytać. Wiele jest na jego temat materiałów, a miłośnikom historii Polski na pewno pojawią się wypieki na twarzy. Zwiedzając Wielkopolskę warto się tam zatrzymać i pozwiedzać.

Jeśli chodzi o kibiców Polonii to u siebie potrafią stworzyć młyn i dopingować na całego. Ponieważ jednak do Poznania jest jedynie 35 kilometrów, główną ekipą w mieście jest “Średzka Elita” poznanskiego Lecha. Aktywny Fan Club Kolejorza.

psw2

psw2

psw2

psw2

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież