energa long

Bałtyk na musiku #2 [zapowiedź]

Maciek.

W środę o godzinie 18:00 Bałtyk zmierzy się w Gdyni z Górnikiem Konin. Trzeci zespół kontra czternasty. Faworytem są biało-niebiescy, ale koninianie pokazali w ostatnim czasie, że jadąc do silniejszej drużyny, wcale nie stoją na straconej pozycji. Po sporej dawce nerwów wygraliśmy w niedzielę w Manowie i chciałoby się tym razem obyć bez takiej dawki emocji. Kiedy więc Bałtyk osiągnie formę, która pozwoli wygrać ze spokojem?

Jesteśmy w drugiej fazie rundy wiosennej. W pierwszej graliśmy z silnymi drużynami i osiągnęliśmy taki sam wynik jak jesienią. W czterech spotkaniach zdobyliśmy siedem punktów, ale do tego wyniku potrzebna była zmiana trenera. Teraz mamy okres spotkań z drużynami walczącymi o utrzymanie. Jesienią zdobyliśmy komplet punktów bez straty bramki. I właśnie jednym z elementów do poprawy jest gra obronna, która była naszą silną stroną. W tym roku straciliśmy już dziewięć bramek, gdy jesienią jedenaście. Na szczęście poprawiły się nasze statystyki w ataku. Z Przodkowem wprawdzie z przodu nic nie wpadło, ale w pozostałych czterech meczach strzelaliśmy minimum dwie bramki. Naszą najmocniejszą stroną są stałe fragmenty gry, które zapewniają nam zdobywanie punktów. W całym sezonie 17 goli z 32 padło po stałym fragmencie.

Pojawiają się więc obawy, że to wszystko trzyma się na żyłce, że ta ryba w postaci myśli o pogoni za liderem okaże się za gruba i żyłka się zerwie. Chcielibyśmy zarzucić porządne sieci i wyławiać kolejne zwycięstwa tak spokojne, jak choćby w pierwszym meczu z Górnikiem w Koninie. To był jeden z lepszych meczów gdynian, jeżeli nie najlepszy w tym sezonie. Objęcie prowadzenia po kwadransie gry. Załatwienie sprawy w pięć minut po zmianie stron. Ładne akcje i ładne gole. Pełna kontrola.

Górnik sezon zaczął bardzo źle. Po siedmiu kolejkach (4 punkty) zdecydowano się na zmianę szkoleniowca. Damiana Augustyniaka zmienił Czesław Owczarek. Gra uległa poprawie i górnicy zaczęli punktować. Za Augustyniaka Górnik zdobywał średnio 0,57 pkt/mecz (1-1-5), natomiast za Owczarka średnia ta jest lepsza o blisko 250 procent i wynosi 1,4 pkt/mecz (6-3-6).

O poprawie gry rywali najlepiej pokazuje sześć ostatnich spotkań. Cztery wygrane i dwie porażki, a więc 12 punktów. W poprzednich szesnastu kolejkach ugrano ledwie jeden punkt więcej (3-4-9). Górnik stał się niewygodnym rywalem o czym najlepiej przekonali się Sokół Kleczew i KKS Kalisz. W tych dwóch wyjazdowych meczach Górnik dwukrotnie wygrał 1:0. Trzecim zwycięstwem w roli gości było 2:0 w Lęborku.

W sobotę Górnik uległ przed własną publicznością Chemikowi Bydgoszcz 1:3. Jedenastka koninian składała się w dużej mierze z młodych zawodników. Od pierwszego gwizdka zagrało czterech młodzieżowców (97,97,97,98). Kolejnych trzech zawodników urodziło się w 1993 roku a jeden w 1991. Najbardziej doświadczonym jest Kamil Krzyżanowski, który w maju skończy 33 lata.

Bałtyk będzie musiał sobie jutro radzić bez Wojciecha Zyski. Nasz najlepszy strzelec w Manowie skompletował czwartą żółtą kartkę i musi pauzować jeden mecz. A bez Wojtka radzimy sobie niezbyt dobrze. Jesienią w wyniku kontuzji Zyska zszedł w meczu z Lechem II Poznań w 78. minucie przy prowadzeniu 1:0. W tym meczu nie zdobyliśmy choćby punktu. Tydzień później zespół poradził sobie w Chwaszczynie, ale w kolejnym meczu w Gdyni znów porażka. Zyska z nie do końca wyleczoną kontuzją zaryzykował i zagrał od początku w Koszalinie. Strzelił bramkę z rzutu karnego, ale po niespełna 30 minutach musiał opuścić boisko. Przed szansą gry więc staje Aleksandar Atanacković, którego być może będziemy mieć okazję zobaczyć w Gdyni w większym wymiarze czasowym.

Nie mamy pojęcia jaki czeka nas jutro scenariusz. W Gdyni doświadczyliśmy wiele. Wymęczone zwycięstwa po słabych lub emocjonujących spotkaniach. Kiepskiej gry i porażek było za dużo. W tym sezonie jednego nam brakuje na plastikowej murawie – co najmniej dwubramkowego zwycięstwa. To zadanie łatwe nie będzie, bo zespół z Konina być może znalazł sposób na zdobywanie punktów poza domem.


III liga
23. kolejka: 12.04.2017 r. godz. 18:00, środa
BAŁTYK Gdynia - Górnik Konin

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież