Trzeba gonić. Niedziela będzie dla nas? [zapowiedź]

Maciek.

1. Gwardia 41 punktów
2. Sokół 39
6. Bałtyk 35
Wiadomo więc o co gramy. Jutro do lidera możemy tracić 3, 4, 5, 6, 7, 8 lub 9 punktów. Cała paleta możliwości. Ze skrajności w skrajność. Być może gramy o być albo nie być w tym sezonie. Zwycięstwo utrzyma nas przy życiu. Jego brak, może sprawić, że rywale nam odjadą i gonitwa będzie jeszcze bardziej wyboista. W niedzielę o godzinie 15:00 na NSR zagramy z wiceliderem Sokołem Kleczew.

Jesienią w Kleczewie przegraliśmy 1:2 tracąc dwie bramki po serii własnych błędów. Wtopiliśmy na własne życzenie. Sokół zaprezentował się całkiem przyzwoicie, o czym na własnej skórze przekonał się Karol Szopiński, który kilkakrotnie był solidnie przeganiany na swojej stronie.

Sokół wiosnę zaczął od wpadki przed własną publicznością. Mało kto się spodziewał, że w Kleczewie górą będzie Górnik Konin (1:0). Reakcja była natychmiastowa – 2:0 w Lęborku i u siebie 5:0 z Chemikiem Bydgoszcz. Te dwa zwycięstwa podbudowały kleczewian i nad morzem tanio skóry nie sprzedadzą. Sokół to czwarty zespół pod względem ilości strzelonych bramek – 37. Na ten dorobek w głównej mierze składają się trafienia Łukasza Cichosa (11) i Przemysława Kędziory (6). To właśnie Kędziora robił przeciąg na naszej prawej stronie.

Bałtyk przed tygodniem wziął głębszy oddech po wygranej w Kaliszu. Zwycięstwo cieszy, ale teraz pora na przełamanie w Gdyni. Pięć spotkań bez zwycięstwa to stanowczo za dużo – Vineta 1:2, Lech II 1:2, Jarota 0:1, Elana 0:0, Przodkowo 0:3. I mamy nadzieję, że na tym wyliczanka się skończy. Straciliśmy 14 punktów. Konieczna jest poprawa gry. Musimy zacząć stwarzać sytuacje z akcji, bo stałymi fragmentami gry ligi nie zwojujemy. Wiosną jak na razie wszystkie gole zdobyliśmy po tym elemencie gry – trzy z rzutu karnego i raz głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Na dłuższą metę to nie będzie działać. W całym sezonie gole po stałych fragmentach gry stanowią już ponad 50% wszystkich zdobyczy – 14 z 27.

Czekamy na gole napastników, którzy bez gola pozostają od sześciu spotkań. Ostatnim trafieniem była bramka Mateusza Kuzimskiego w Chwaszczynie. Dziś 29. urodziny obchodzi Tomasz Bejuk, więc koledzy powinni jutro przybywać z dobrymi podaniami. Tomek - wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia!

Zwycięstwo to cel numer jeden. Miłym dodatkiem byłyby gole w liczbie większej od jeden. Ostatni raz u siebie przynajmniej dwa gole oglądaliśmy 4 czerwca poprzedniego roku.


A jutro o godzinie 18:00 również na NSR zaprezentuje się druga drużyna Bałtyku, która zagra z Dragonem Bojano. Przewaga biało-niebieskich nad rywalami wynosi dwa punkty, więc przed naszą młodzieżą również istotne starcie. Jesienią w Bojanie drużyna Jerzego Jastrzębowskiego przegrała aż 0:6. Liczymy na rewanż!


III liga
21. kolejka: 1.04.2017 r. godz. 15:00, niedziela
BAŁTYK Gdynia - Sokół Kleczew


Klasa A
15. kolejka: 1.04.2017 r. godz. 18:00, niedziela
BAŁTYK II Gdynia - Dragon Bojano


lebork bg w17

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież