energa long

Do Koszalina po odmianę nastrojów [zapowiedź]

Maciek.

Bałtyk Gdynia w sobotę o godzinie 12:00 w Koszalinie zagra z Gwardią. To trzeci z rzędu wyjazd, który ma odmienić humory biało-niebieskim. Na domową porażkę lekarstwem ma być wyjazdowe zwycięstwo. Teraz zadanie wydaje się być trudniejsze, niż w poprzednich przypadkach.

Na porażkę z Vinetą zespół odpowiedział wygraną w Szczecinie, która przyniosła fotel lidera. Na porażkę z Lechem II, zespół zareagował zwycięstwem w Chwaszczynie, które również wysforowało nas na czoło tabeli. Tym razem odzyskanie pierwszego miejsca będzie bardzo trudne, ale nie ono jest w tym momencie najważniejsze. Najważniejsze jest wzniesienie się na górę sinusoidy i zgarnięcie trzech punktów. Czterech naszych rywali ma teoretycznie łatwe zadanie. Trzech z nich będzie podejmować u siebie ostatnią trójkę w tabeli. Przodkowo z Lęborkiem, Kalisz z Górnikiem i Sokół z Leśnikiem. Lech II u siebie gościć będzie Vinetę. Najtrudniejsze zadanie stoi przed Elaną, która zagra z Jarotą Jarocin mającą na koncie trzy punkty mniej.

Gramy przede wszystkim o zwycięstwo, a dopiero wtedy zerkniemy w tabelę i ewentualnie będziemy mieć chrapkę na fotel lidera, który będzie można wywalczyć w meczu z Elaną.

bg elana5001

Ścisk w tabeli jest bardzo duży. Wariantów jest mnóstwo, ale to wszystko jest sprawą drobiazgową. Tylko kolejne zwycięstwa pozwolą nam, by być mistrzem jesieni. Wszystko jest w naszych głowach i nogach. Na razie nie musimy oglądać się na rywali. Jest do wykonania robota i od sposobu jej realizacji zależy na którym miejscu spędzimy zimę.

W Koszalinie Bałtyk potrafi wygrywać, czego najlepszym dowodem jest wiosenne spotkanie. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla biało-niebieskich. Dla Bałtyku trójka przy Fałata nie była niczym nowym. Wcześniej dzieło to udało się wykonać dwukrotnie (1979r i 1987r). Bilans meczów w Koszalinie stoi po naszej stronie. 7 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek, bramki 20:13. Od siedmiu meczów jesteśmy tam niepokonani.

Tyle statystyk i historii. Jutro to wszystko nie będzie miało znaczenia. Czeka nas być może najtrudniejszy wyjazd w tej rundzie. Wprawdzie graliśmy już w Kleczewie i Przodkowie, ale to był początek sezonu, gdy siła rywali jeszcze nie była znana i nie wiadomo było czego się spodziewać. Dziś jesteśmy mądrzejsi i mecz w Koszalinie na pewno będzie hitem kolejki.

Czym Gwardia zasłużyła sobie, że jest na czele tabeli i ma od nas o dwa punkty więcej? Regularnością. O ile my ostatnio mamy z tym problem (chociaż regularnie wygrywamy na wyjeździe i przegrywamy w domu – można tu szukać regularności), to Gwardia potrafi ustabilizować formę. My co tydzień przeżywamy na zmianę chwile radości i smutku. W Koszalinie częstotliwość wahań jest znacznie mniejsza. Dobry okres (5 zwycięstw, 2 remisy), zły okres (3 porażki, 1 remis), dobry okres (4 zwycięstwa, 1 remis). Albo jest dobrze, albo źle. Aktualnie kibice Gwardii mają powody do radości i nasza w tym głowa, by zepsuć w Koszalinie finał rundy jesiennej.

My finał będziemy mieć tydzień później w meczu z Elaną

bg elana5001

Siłą napędową rywali są Mateusz Kołodziejski (7 bramek) i Sebastian Ginter (5 bramek). Ten pierwszy wcześniej był rzucany na różnych pozycjach, z prawą obroną włącznie, ale jak widać, bardzo dobrze czuje się w linii ataku. Zdaje się, że na dobre odnalazł się tam Krzysztof Bułka, który od jedenastej kolejki jest podstawowym zawodnikiem. Gwardia to również dobra defensywa. Mniej bramek stracił tylko Bałtyk. Charakter gry podobny do naszego - niewiele strzelają i niewiele tracą. Z Koszalina trzy punkty w tej rundzie wywiozła jedna spośród ośmiu zespołów. KKS Kalisz wygrał tam 1:0.

Zapowiada się jutro ciekawe i otwarte spotkanie. Każda z drużyn będzie chciała wygrać, więc nie ma raczej mowy o blokowaniu dostępu do własnej bramki. Jesteśmy już doświadczeni poprzednimi spotkaniami i nadarzające się okazje trzeba koniecznie zamieniać na bramki. Nie mamy ich za wiele, więc jutro skuteczność szczególnie jest pożądana.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież