energa long

Znamy smak zwycięstwa w Szczecinie

Maciek.

W niedzielę o godzinie 11:00 (przypominamy o zmianie czasu z letniego na zimowy) Bałtyk Gdynia w Szczecinie zmierzy się z rezerwami Pogoni. Portowcy odbudowują się po kiepskim starcie sezonu. Biało-niebiescy po dwóch meczach bez wygranej pragną ponownie sięgnąć trzy punkty. A smaku zwycięstwa na terenie Pogoni II doświadczaliśmy dwukrotnie.

Pogoń II Szczecin w pierwszych czterech meczach ugrała tylko jeden punkt. W czterech ostatnich meczach zdobyła ich aż 13. Obok KKS Kalisz rezerwy Pogoni są najlepiej grającą drużyną w październiku. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest szukający formy w rezerwach Łukasz Zwoliński (4 gole). Przy okazji meczów z drużynami rezerw nie sposób nie wspominać o wzmocnieniach z pierwszego zespołu. Te z pewnością będą, bowiem Pogoń w sobotę rywalizuje w Szczecinie z Ruchem Chorzów. Nie będziemy zagłębiać się w personalia, bo nie widzimy w tym sensu. Kto by nie stanął po drugiej stronie, Bałtyk ma wyjść do tego spotkania nastawiony na wywalczenie trzech punktów.

O ile Pogoń II notuje formę zwyżkową, tak Bałtyk delikatnie na kontrze. Dwa mecze bez zwycięstwa to pierwszy sygnał, że pewne ogniwa trzeba usprawnić. A po ostatnim spotkaniu z Vinetą Wolin jest co naprawiać. Naoliwić trzeba naszą defensywę, która w minioną niedzielę zacięła się i dwukrotnie dała się zaskoczyć. Wykalibrować trzeba celowniki zawodników atakujących. Nadarzające się sytuacje trzeba koniecznie zamieniać na bramki, ponieważ kolejnych może już nie być.

Od spadku do III ligi z Pogonią II rywalizujemy już czwarty sezon. Przegraliśmy tylko raz (1-2, bramka Mateusza Kuzimskiego). Raz zremisowaliśmy i dwukrotnie powrót z miasta nad Odrą przebiegał w doskonałych nastrojach. W poprzednim sezonie, w maju tego roku, zwycięstwo zapewnił Radosław Krysiński (1:0). W sezonie 2013/14 bohaterem był Mateusz Pilch, autor dwóch bramek (2:1).

Kibice czekają na zmazanie plamy, jaką stworzyli nasi zawodnicy przed tygodniem. Mecz z Vinetą wydawał się zwycięski, a po tym, jak biało-niebiescy doprowadzili do remisu i grali w przewadze jednego zawodnika, porażki nikt się nie spodziewał. Pogoń II to najlepiej obok Bałtyku grający zespół na własnym boisku. 4 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka. W Szczecinie wygrały na razie tylko rezerwy Lecha. W niedzielę przed godziną 13:00 mamy nadzieję, że ta lista się wydłuży.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież