energa long

Z pierwszoligowcem z Chojnic - sparing odwołany

Maciek.

Zaplanowany na jutro sparing z Chojniczanką został odwołany z powodu opadów śniegu, ale poniższa, wcześniej wstawiona zapowiedź niech sobie pozostanie.

Chojniczanka to najwyżej rozstawiony zespół, z którymi przyjdzie nam się sparować w okresie zimowym. Już na początku Paweł Budziwojski dostanie kilka odpowiedzi odnośnie formy czy przydatności poszczególnych zawodników. Do tej pory Bałtyk opuściło siedmiu zawodników. Tym siódmym był Marcin Piec. W najbliższym czasie należy więc się spodziewać informacji o nowych zawodnikach, którzy będą reprezentować nas na wiosnę. Jak na razie przyszedł Kacper Tułowiecki i w obecnym momencie kadra liczy 13 zawodników.

Jutrzejszy rywal jest na szczycie swojego piłkarskiego bytu. W ciągu 8 lat przeszli niesamowitą, godną pozazdroszczenia przemianę. W 2005 roku Chojniczanka spadła do V ligi, gdzie grała przez kolejne 4 lata. W 2009 roku, gdy obowiązywała już nowa nomenklatura, my awansowaliśmy do II ligi a Chojniczanka do III. Rok 2010 to kolejny awans chojniczan i w sezonie 2010/2011 Bałtyk i Chojniczanka rywalizowali już na tym samym poziomie. Żółto-biało-czerwoni dokonali to, co planował Bałtyk. Po trzech latach awans do I ligi. Nasze plany zakończyły się nie awansem, lecz spadkiem, natomiast Chojniczanka w trzecim swoim sezonie wywalczyła awans z drugiego miejsca i obecnie grają na zapleczu ekstraklasy. 

Patrząc na Chojniczankę z odległości 130 km, można stwierdzić, że w Chojnicach jest wszystko, by grać w I lidze. Począwszy od wsparcia miasta poprzez sponsorów, tych dużych jak i tych mniejszych. Każdy ma swój wkład i całość prezentuje się na bardzo dobrym poziomie. Wystarczy wspomnieć na mury ich stadionu. Reklama na reklamie. 

Lista sponsorów robi wrażenie - 87
 

My swojej szansy nie wykorzystaliśmy, bo przy wsparciu Amiki nie udało nam się sprawnie pokierować klubem. Skończyło się jak się skończyło i dziś ciężką pracą trzeba walczyć o swoje. Na początek trzeba utrzymać się w tej lidze, a co dalej, to czas pokaże.

Rywale w swoim pierwszym sparingu wygrali z Pogonią Szczecin 4:1. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie, gdy szczecinianie grali głównie młodzieżowcami. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież