energa long

Przed nami półfinał [zapowiedź]

Maciek.

We wtorek 15 maja o godzinie 18:00 Bałtyk Gdynia w Starogardzie Gdańskim zmierzy się z KP. Będzie to półfinał wojewódzkiego Pucharu Polski. Ostatni raz o finał graliśmy w 2009 roku, choć należy przyznać, że w trzech kolejnych sezonach, z racji gry w II lidze, nie pojedynkowaliśmy się w regionalnych rozgrywkach.

W ostatniej kolejce ligowej Bałtyk wygrał z Unią 2:0. KP Starogard natomiast poniósł pierwszą porażkę w tym roku. Na swoim terenie przegrali 1:2 z Polonią Środa Wielkopolska. Starogardzianie dokonali czterech zmian w porównaniu z meczem w Gdyni. Trudno jednak przypuszczać, że oszczędzali się na mecz pucharowy, bowiem najważniejsi zawodnicy zagrali od pierwszej minuty.

Biało-niebiescy zapewne będą chcieli zrewanżować się za ligową porażkę. Mamy nadzieję, że tym razem nie damy rywalowi okazji do pajacowania i do leżenia. Przypomnijmy, że tylko w jednej połowie meczu leżakowali aż dziesięciu minut. Aby tak się stało, potrzebne jest objęcie prowadzenia i wówczas przeciwnik po każdym starciu wstanie w ciągu trzech sekund.

W ciągu siedmiu dni nasz zespół odbędzie trzy mecze. W sobotę graliśmy w Solcu, we wtorek zagramy w Starogardzie i już w piątek w lidze zmierzymy się w Gdyni z Kotwicą Kołobrzeg. Trener musi umiejętnie przygotować i zestawić drużynę. Sami jesteśmy ciekawi wtorkowego zestawienia. Każdemu, kto zagra w tym meczu, na pewno będzie przyświecać zwycięstwo i awans do finału, który zostanie rozegrany w Malborku.

Po drugiej stronie drabinki znamy na razie jednego półfinalistę. Jest nim GKS Przodkowo. Drugiego poznamy w środę. W Sopocie zmierzą się Sopocka Akademia Piłkarska i Stolem Gniewino. Po wyłonieniu zwycięzcy tego spotkania, drugi półfinał zostanie rozegrany 23 maja. Finał 13 czerwca.

Z KP Starogard Gdański graliśmy w pucharze 2 kwietnia 2014 r. Po 90 minutach i dogrywce było 2:2 (Krzysztof Bułka 53, Krzysztof Rusinek 58). W rzutach karnych przegraliśmy 4:5. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież