Bałtyk walczy. Bałtyk gra do końca. [zapowiedź]

Maciek.

W sobotę o godzinie 14:00 Bałtyk Gdynia zmierzy się w Solcu Kujawskim z Unią. To nasza pierwsza wyprawa do miasta położonego między Toruniem a Bydgoszczą. Jeszcze całkowicie nie opadły emocje związane z ostatnim meczem z KP Starogard Gdański, a tu zleciał tydzień i przed nami kolejny pojedynek. Zagramy z drużyną walczącą o byt w gronie trzecioligowców.

Unia to klub założony w 1924 roku. Niegdyś wielosekcyjny, ale jak to bywało w wielu przypadkach, w tym w naszym, ostała się tylko piłka nożna. W 2014 roku Unia świętowała zdobycie okręgowego Pucharu Polski. Na szczeblu centralnym pokonała MKS Kluczbork i w kolejnej fazie odpadła ulegając Sokołowi Kleczew.

Aktualnie Unia broni się przed degradacją. Będzie jej niezwykle trudno, ale szanse matematyczne jak najbardziej istnieją. W ostatnich sześciu meczach zdobyli tylko jeden punkt. Oprócz tego remisu (3:3 z Pogonią II Szczecin) nasz jutrzejszy rywal jeszcze w jednym spotkaniu zapunktował – pokonał 4:1 Centrę Ostrów Wielkopolski.

Bałtyk Gdynia na drugim biegunie tabeli. Ostatnia porażka skomplikowała nam sytuację w tabeli, ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Siedem meczów, siedem punktów straty. Bałtyk walczy do końca!

W Solcu Kujawskim zabraknie kontuzjowanych Adama Dudy i Szymona Rychłowskiego. Za kartki nie zagrają Maksym Demianchuk oraz Patryk Regulski. Nasz prawy obrońca dostał drastyczną karę czterech meczów ligowych oraz zakaz gry w pozostałych rozgrywkach, czyli w meczach drużyny rezerw i w Pucharze Polski. Do głowy przychodzi nam kara Piotra Ruszkula, który dokonał bardzo podobnego występku. Wtedy „Rusek” pauzował w czterech meczach ligowych, ale mógł pojedynkować się w rezerwach i pucharze…


III liga
28. kolejka: 12.05.2018 r. godz. 14:00, sobota
Unia Solec Kujawski - Bałtyk Gdynia


energa

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież