energa long

Założenia wykonane, Bałtyk w dobrym stylu wygrał w Świeciu [relacja]

Bałtyk Gdynia wygrał w Świeciu z Wdą 3:0 (1:0). Do siatki drużyny gospodarzy trafiali Łukasz Duszkiewicz (23’) i dwukrotnie Mateusz Kuzimski (55’ 59’). Mecz bez większej historii. Przebiegał on pod nasze dyktando. Biało-niebiescy cierpliwie budowali akcje i z czasem przychodziły kolejne bramki. Piłkarsko byliśmy drużyną lepszą. Zwycięstwo nas raduje, nie zaliczyliśmy spektakularnej wpadki, zadanie wykonane i rozglądamy się za kolejnym spotkaniem.

wda swiecie III liga, 24. kolejka: 21.04.2018 r. godz. 16:00 baltyk gdynia
WDA ŚWIECIE 0-3 BAŁTYK GDYNIA
Piotrowski - Kocieniewski, Wenerski, Siekirka, Mielcarek, Maliszewski, Wietrzykowski, Czerwiński, Tomczak, Frelek, Śliwiński   Szulc - Regulski, Kostuch, Szur, Kochanek, Czerwiński, Duszkiewicz, Letniowski, Demianchuk, Kuzimski, Marczak
1. połowa
10' zk Dawid Frelek
  0-1 Łukasz Duszkiewicz gol 23'
24' zk Karol Maliszewski
2. połowa
  0-2 Mateusz Kuzimski gol 55'
57' zk Szymon Kocieniewski
  0-3 Mateusz Kuzimski gol 59'
59' in J. Witucki out D. Tomczak
59' in P. Perliński out M. Śliwiński
    Ł. Duszkiewicz out S. Bartlewski in 69'
69' in M. Rożnowski out D. Frelek
    Maksym Demianchuk zk 71'
    M. Demianchuk out S. Rychłowski in 73'
    M. Kuzimski out A. Duda in 77'
81' in J. Jaskólski out K. Maliszewski
    M. Marczak out D. Klecha in 83'

Od pierwszej minuty schemat gry był taki, że nasza drużyna okupowała połowę boiska Wdy. Świecianie przyjęli ustawienie 5-4-1 i prawdopodobnie w planie mieli skuteczną obronę z przejściem do kontrataków. Stopniowo kruszyliśmy postawiony przez rywala mur obronny. Detronizację napoczęli Czerwiński (2’ – strzał tuż obok bramki) i Kuzimski (6’ – strzał w środek bramki). Na pierwszego gola czekaliśmy do początku 23 minuty, gdy po składnej i zespołowej akcji Regulski wyłożył piłkę Duszkiewiczowi, a ten precyzyjnie umieścił piłkę tuż przy słupku.

W kolejnych minutach kontrolowaliśmy grę, ale nie stworzyliśmy sobie dogodnej okazji bramkowej. Próbowali Marczak (29’ – strzał głową obroniony przez bramkarza) i Kuzimski (44’ – strzał obok bramki). Gospodarzy stać było na jeden celny strzał (37’ – Szulc dobrze przypilnował krótkiego rogu i sparował piłkę na rzut rożny).

W przerwie meczu kibice Bałtyku dyskutowali, że potrzebna będzie druga bramka, która nas uspokoi, bo 1-0 jest wynikiem niepewnym. Wda miała trzy rzuty rożne, które zawsze wprowadzają nutę nerwowości.

Bałtyk szybko spełnił nasze zachcianki, ale zawodnicy równie dobrze zdawali sobie sprawę, że ten mecz trzeba szybko zamknąć. W 55 minucie przeprowadziliśmy dwójkową kontrę, Kuzimski Letniowski. Będąc precyzyjnym, rozpoczął ją Kostuch, wygrywając pojedynek główkowy w polu karnym. Tak więc Kuzimski i Letniowski popędzili na bramkę Wdy. Zawodnicy ze Świecia w tej akcji wykazali się również sporą nieporadnością, co skrzętnie potrafiliśmy wykorzystać. Finalnie Kuzimski płaskim strzałem podwyższył na 2:0.

Ekipa Sebastiana Letniowskiego jest znana z tego, że nie zadawala się byle jakim prowadzeniem, tylko dąży do zdobywania kolejnych bramek. Obecnie mamy ich 53. Więcej ma tylko Świt – 56. Trzeci jest Lech II – 42. Kolejne zespoły mają już trójkę z przodu. Odnotujmy, że przed nami jeszcze 10 spotkań, a do wyrównania wyniku strzeleckiego z poprzedniego sezonu brakuje nam tylko dwóch bramek.

„Dwa do zera, to za mało, by kibiców radowało”. Rzut wolny wywalczył Czerwiński, a skutecznym egzekutorem okazał się Kuzimski. Wiemy, że bramkarz był trochę źle ustawiony, ale również należy to umieć wykorzystać. Bardzo rzadko udaje nam się wykorzystywać stałe fragmenty gry sprzed pola karnego, więc tym bardziej gol w tym stylu nas ucieszył.

Nadal atakowaliśmy i szukaliśmy kolejnych bramek, ale wyraźnie trzybramkowe prowadzenie nas rozluźniło i przekładało się to na finalizację naszych akcji. Pod bramką Wdy brakowało nam dobrego podania czy wykończenia. Czwarta bramka mogła paść jeszcze w doliczonym czasie gry, ale najpierw Duda machnął się będąc sam tuż przed bramką, a następnie strzał Bartlewskiego ofiarnie zablokował obrońca.

Wydaje się, że spokojne zwycięstwo, jednak należy docenić nasz zespół za dobre zrealizowanie postawionych założeń. Musi cieszyć czyste konto naszej defensywy, bo w tym roku udało nam się to po raz pierwszy. Czas na regenerację i kolejne spotkania. W ciągu dwóch tygodni rozegramy 5 spotkań, pierwsze już za nami.
21.04, sobota, 16:00, Wda – Bałtyk 0:3
PP: 24.04, wtorek, 17:00, Bałtyk – Wierzyca
28.04, sobota, 19:00, Bałtyk – Centra (każdy namawia rodzinę i znajomych!)
1.05, wtorek, 17:00, Wierzyca – Bałtyk (mecz w Tczewie)
5.05, sobota, 11:00, Bałtyk – KP Starogard