energa long

3 punkty zostają w Gdyni! Karny dzięki kierownikowi [relacja]

Maciek.

Bałtyk Gdynia wygrał z Górnikiem Konin 2:1 (1:0). Dla biało-niebieskich gole strzelili Adam Duda (25') i Mateusz Kuzimski (75' k). Goście napędzili nam stracha po zdobyciu kontaktowego gola. Do naszej bramki trafił Maciej Adamczewski (79'). Z przebiegu meczu byliśmy zespołem lepszym i stworzyliśmy sobie znacznie więcej sytuacji bramkowych. Cieszymy się ze zwycięstwa i od poniedziałku skupiamy się na kolejnym spotkaniu. 

Sporą konsternację wywołała sytuacja z rzutem karnym. Otóż piłka zmierzała na aut bramkowy, ale nim opuściła ona boisko, to zawodnik rezerwowy z Konina podał ją do bramkarza, aby mógł wznowić grę z piątego metra. W myśl przepisów jest to zagranie niedozwolone i karane rzutem wolnym bezpośrednim. A że akcja miała miejsce w polu karnym, to należał się nam rzut karny. A całą sytuację przypilnował kierownik Bałtyku Adam Tomaszewski, bo sędziowie w pierwszej chwili podyktowali rzut wolny pośredni. 

baltyk gdynia III liga, 23. kolejka: 14.04.2018 r. godz. 17:00 Gornik Konin
BAŁTYK GDYNIA 2-1 GÓRNIK KONIN
Szulc - Regulski, Kostuch, Szur, Kochanek, Kołodziejski, Demianchuk, Letniowski, Czerwiński, Kuzimski, Duda   Kąkolewski - Śnieg, Jędras, Marszałek, Adamczewski, Sobieraj, Augustyniak, Radoszewski, Wesołowski, Przybyszewski, Antas
1. połowa
25' gol Adam Duda 1-0  
2. połowa
    Mateusz Augustyniak zk 55'
    K. Sobieraj out A. Sieradzki in 59'
    M. Augustyniak out M. Majer in 65'
    Paweł Błaszczak zk 72'
72' in Ł. Duszkiewicz out P. Czerwiński    
75' gol Mateusz Kuzimski 2-0  
  2-1 Maciej Adamczewski gol 79'
    S. Antas out B. Trzepacz in 83'
84' in D. Klecha out M. Kołodziejski    
88' zk Maksym Demianchuk    
    Robert Jędras zk 89'

Pierwsza ćwiartka meczu była spokojna. Obie drużyny grały uważnie i nie pozwoliły na rozwinięcie skrzydeł rywalowi. I z tego spokoju nagle wyłoniła się znakomita akcja Bałtyku, po której Duda wyprowadził nas na prowadzenie. Wysoki pressing, odbiór piłki przez Letniowskiego, drenujące obronę podanie Kuzimskiego i Czerwiński mógł wyłożyć piłkę do pustej bramki. Rozklepana obrona Górnika i ręce same składały się do oklasków. Ten Bałtyk to potrafi – grać piłką. 

Bramka pobudziła nas do śmielszych ataków. Dwa strzały Czerwińskiego i dwie sytuacje Dudy, od którego mamy prawo wymagać nieco więcej. W pierwszej sytuacji prosiło się o wsteczne podanie do Letniowskiego. W drugiej nasz jedyny napastnik najpierw wygrał pojedynek z obrońcą, ale potem źle sobie wypuścił piłkę i bramkarz miał ułatwione zadanie. Pierwszą część meczu zamknął niezły, ale niecelny strzał Demianchuka. Goście oddali jeden strzał nad bramką.

Druga połowa meczu zaczęła się od naszej sporej drzemki (50’). Po rzucie z autu Górnik miał sytuację sam na sam z Szulcem i nasz bramkarz stanął na wysokości zadania utrzymując nas na prowadzeniu. Odpowiedzieliśmy kontratakiem (68’), po którym Letniowski nieznacznie się pomylił.

W 72 . minucie niecodzienna sytuacja. Zawodnik rezerwowy podał piłkę bramkarzowi nim ta opuściła pole gry. Sędziowie przewertowali przepisy, chwilę to trwało i wskazali na rzut karny, którego pewnym wykonawcą był Kuzimski.

Dwubramkowe, wydawać by się mogło, spokojne prowadzenie. Górnik jednak szybko strzelił kontaktowego gola. Daliśmy się zaskoczyć zagraniem za linię obrony i wróciliśmy do jednobramkowego prowadzenia. Koninianie poszli za ciosem i po chwili byli blisko od bramki wyrównującej (81’). Na więcej przeciwnikowi nie pozwoliliśmy, w miarę kontrolując ostatnie minuty meczu.

Wygrał zespół lepszy, ale nie wystrzegliśmy się kilku błędów. Możemy pokręcić nosem jeśli chodzi o skuteczność i o dokładność podań w końcowej fazie akcji. Podoba nam się kombinacyjna gra drużyny, która przyniosła nam dziś jedną bramkę. Za tydzień zagramy w Świeciu z Wdą. Trzeba przyklepać tam formę obu drużyn. Bałtyk ma trzy zwycięstwa z rzędu. Wda ma cztery porażki z rzędu. Do gry wróci pauzujący za żółte kartki Michał Marczak. Mamy nadzieję, że w pełni sił będą również Szymon Rychłowski i Sebastian Bartlewski, których również zabrakło w spotkaniu z Górnikiem.

Bałtyk Gdynia   Górnik Konin
I II suma   suma II I
1 1 2 bramki 1 0
3 3 6 strzały celne 3 3 0
5 4 strzały niecelne 3 2 1
5 11 16 faule  14 9 5
2 1 3 rzuty rożne  3 2 1
1 0 spalone 2 0 2

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież