energa long

Szykuje się kawał meczycha [zapowiedź]

Maciek.

Po trzymiesięcznej przerwie wracamy do meczów o stawkę. Na inaugurację rundy rewanżowej Bałtyk Gdynia zmierzy się na wyjeździe z KKS Kalisz. Pierwszy gwizdek w sobotę 10 marca o godzinie 19:25. Zmierzą się dwie drużyny głodne sukcesów i z aspiracjami na awans do II ligi. Spotkanie to będzie otwierać nowy stadion. Kaliszanie długo się przygotowywali do tego swego rodzaju święta. Miejscowi spodziewają się kilku tysięcy ludzi. Ostatni mecz przy takiej oprawie graliśmy jesienią 2009 roku w Bydgoszczy z Zawiszą… Bałtyk już w piątek wyruszy w stronę Kalisza. 

KKS Kalisz doczekał się nowego obiektu. Długo i z licznymi perturbacjami trwała budowa stadionu. W końcu się udało i miło nam, że będziemy mieć okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Gospodarze dołożyli wszelkich starań, by to spotkanie się odbyło. Wiemy przecież, że ze względu na aurę większość spotkań została przełożona na 18 kwietnia. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:25 bowiem w 1925 roku został założony klub z „najstarszego miasta w Polsce”.

Spore ciśnienie jest po obu stronach barykady. Każdy sobie ostrzy zęby i zarówno KKS jak i Bałtyk będą chcieli wygrać za wszelką cenę. To sprawia, że w połączeniu z otoczką meczu możemy liczyć na bardzo emocjonujący pojedynek. Trudno cokolwiek wyrokować. Za dużo jest niewiadomych. Dopiero w sobotę przekonamy się, kto lepiej przepracował okres przygotowawczy.

W tabeli mamy cztery punkty przewagi nad rywalami. Nas jednak bardziej interesuje to, co przed nami. A tam Elana z dwoma punktami więcej na koncie. Zwycięstwo da nam fotel lidera i to Elana później będzie musiała się martwić. Torunianie w tej kolejce mieli grać z Kotwicą Kołobrzeg. My możemy się cieszyć, że nasz mecz dojdzie do skutku. Tłuc się potem przez pół Polski w środku tygodnia… A tak przed nami, mamy nadzieję, świetne widowisko, za którym tak bardzo tęskniliśmy.

Jesienią w Gdyni przegraliśmy z KKS 2:3. To był nasz najsłabszy, jak do tej pory, mecz w sezonie. Tytuł w relacji mówił sam za siebie „Dużo pracy przed nami”. Mimo słabej postawy, wyciągnęliśmy z 0:1 na 2:1, jednak prędko dostaliśmy cios na 2:2, a następnie na 2:3. Huśtawka emocji dosyć spora. Rzut okiem na kilka ujęć z tego spotkania.

1

2

4

4 1

5

Jeszcze rzut oka na sparingi kaliszan.
Bilans 6-3-2, bramki 42-15
KKS Kalisz - LKS Gołuchów (IV) 3-2
KKS Kalisz - KS Opatówek (V) 5-0
KKS Kalisz - Stal Pleszew (V) 7-0
KKS Kalisz - Mieszko Gniezno (IV) 3-0
KKS Kalisz - Piast Błaszki (V) 12-0
KKS Kalisz - Centra Ostrów Wielkopolski (III) 4-1
KKS Kalisz - Agroplon Głuszyna (IV) 1-1
ŁKS Łódź (II) - KKS Kalisz 6-4
Stal Brzeg (III) - KKS Kalisz 3-1
KKS Kalisz - Widzew Łódź (III) 2-2
KKS Kalisz - Miedź II Legnica (III) 0-0

My na swojej stronie już podsumowaliśmy nasze sparingi oraz ruchy transferowe. Pozostaje nam zatem czekać na pierwszy gwizdek sędziego.


III liga, 18. Kolejka
10 marca, godz. 19:25
KKS Kalisz – Bałtyk Gdynia

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież