energa long

Sparing #6: Bałtyk - Chojniczanka Chojnice [zapowiedź]

Maciek.

W sobotę o godzinie 11:00 po raz trzeci tej zimy zagramy w Cetniewie. Za rywala będziemy mieć lidera pierwszej ligi - Chojniczankę Chojnice. Będzie to piąty i zarazem ostatni nasz przeciwnik z zaplecza ekstraklasy. Później grać będziemy już tylko z drużynami grającymi poniżej trzeciej ligi. Przed nami maraton sparingów. W cztery dni biało-niebiescy zagrają aż trzy gry kontrolne. Chojniczanka sobotnim sparingiem zakończy swoje zgrupowanie w Cetniewie. 

Chojniczanka... Przecież ona dopiero co telepała się po okręgówce, a dziś mocno puka do drzwi ekstraklasy. Nieco z zazdrością przypatruję się tej drużynie i śmiało można im pogratulować drogi jaką obrali. Ponad stu dwudziestu sponsorów! Platynowi, złoci, srebrni, brązowi... Każdy daje tyle, na ile go stać. Wszyscy tam grają do jednej bramki. Można się śmiać, że stadion czy koszulki oblepione są reklamami, ale jest w tym metoda. Jeśli wysypie się pięciu czy piętnastu sponsorów, klubowi większa krzywda się nie stanie. Zagrożenie takie istnieje, gdy jest jeden sponsor tytularny. Wiele było przypadków, gdy jedna firma zakręciła kurek z pieniędzmi i drużyna się rozsypała. Przyjemnie również się zerka na oficjalną stronę klubu i media społecznościowe... Wszystko ma swój smak. Ale Archiwum Wyników to my mamy lepsze ;). Można mieć swoje różne animozje, wszak kibice obu drużyn niejednokrotnie stawali w szranki. Sprawy kibicowskie odkładam na bok, a patrząc na czysto sportowe aspekty, życzę Chojnicom awansu do ekstraklasy. Mogą być wzorem do naśladowania. 

Chojniczanka... Wiele razy graliśmy między sobą, ale w pamięci utkwiło mi szczególnie jedno spotkanie. Sierpień 2010. Doliczony czas gry i Łukasz Kowalski strzela zwycięską bramkę. Sezon całkiem udany. Skończyliśmy go na siódmym miejscu z piętnastoma zwycięstwami. Rok później spadek. Tylko pięć wygranych. Nie do wiary.

Jeśli odnajdujesz się na jednym z tych zdjęć, a nie odnalazłeś się dla przykładu na zdjęciu z ostatniego meczu jesiennego, to Drogi Kibicu wiedz, że coś jest nie tak ;). Zapraszamy na mecze wiosenne Bałtyku Gdynia! Będzie się działo! 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież