Sparing #5: Bałtyk Gdynia - Chrobry Głogów [zapowiedź]

Maciek.

Jeszcze nie tak dawno biało-niebiescy wznawiali okres przygotowawczy, a tymczasem przed nami już piąty sparing. We wtorek o godzinie 17:30 w Cetniewie, gdzie do ligi przygotowują się kolejne zespoły, Bałtyk zagra z Chrobrym Głogów. To następny pierwszoligowiec, z którym kilka lat temu rywalizowaliśmy w II lidze. Głogowianie są aktualnie szóstą siłą zaplecza ekstraklasy. Do miejsca premiowanego awansem tracą cztery punkty.

Z Chrobrym wielokrotnie rywalizowaliśmy w starej II lidze w latach dziewięćdziesiątych. Później długo musieliśmy czekać na powrót gry na szczeblu centralnym i ponowne spotkanie. Ostatni raz widzieliśmy się w sezonie 2011/12 (0:0, 1:1 [78’ Bułka]). Chrobry był beniaminkiem, który na końcu rozgrywek uplasował się na ósmym miejscu. Bałtyk wtedy spadł. Nasz dzisiejszy rywal potrzebował trzech lat, by zrobić kolejny awans. W przekonującym stylu wygrał ligę i dziś rozgrywa swój czwarty sezon z rzędu w I lidze.

Bardzo często żyjemy przeszłością. Czekamy na wyrwanie się z tego grajdoła. Chcielibyśmy w końcu zapisać kolejne dobre karty w historii klubu, a póki co, zerkamy na kilka zdjęć z ostatniego meczu z Chrobrym w Gdyni.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież