Sparing #4: Bałtyk - Bytovia Bytów [zapowiedź]

Maciek.

W piątek o godzinie 19:00 w Stężycy Bałtyk spotka się z Bytovią Bytów. Na Kaszuby nie pojadą zmagający się z urazami Mateusz Kuzimski, Szymon Rychłowski i Cezary Gołubiński. Kontuzja Marcina Matysiaka nie wydaje się groźna i jego odpoczynek potrwa około dwóch tygodni. Bytovia zajmuje 11. miejsce w I lidze. 

Bytovia... Bytów... Trzymając się chronologi. Na meczach w Bytowie liczne epitety w kierunku naszej drużyny. Ciekawe, czy kultura kibicowania tam się zmieniła. Następnie przegrany dwumecz w finale Pucharu Polski (oficjalnie była to Bytovia II Bytów, ale wiemy, jakie oni wówczas stosowali praktyki) w sezonie 2008/09 (0:1, 0:0). Rok później Bytovia zajęła miejsce „premiowane” spadkiem do IV ligi (piąty poziom), jednak z rozgrywek po zakończeniu sezonu wycofał się Piast Choszczno, dzięki czemu bytowianie utrzymali się w gronie trzecioligowców. Nie zmarnowali takiego prezentu i w 2011 roku świętowali awans do II ligi.

W II lidze spotkaliśmy się tylko dwukrotnie. W Gdyni remis 1:1 (Benkowski 48’, skład: Matysiak, Benkowski, Loda, Martyniuk, Musuła, Jędrtka, Lemanek, Noga (63’ Manelski), Hirsz (46’ Ziemak), Wiśniewski (74’ Filipiak), Włodarczyk). Po drugiej stronie nasi byli zawodnicy: Michał Pietrzyk, Wojciech Pięta i Maciej Gostomski. W rewanżu w Bytowi przegraliśmy 0:2. Dwukrotnie do naszej bramki strzelił niechciany wcześniej przez Bałtyk Wojciech Pięta; (skład: Kaniecki, Lemanek, Martyniuk, Król, Musuła, Jurga (83’ Stukonis), Dettlaff, Bułka (73’ Noga), Włodarczyk, Byczkowski (46’ Wilczewski), Kudyba (67’ Stępień). Bałtyk ten sezon, 2011/12, zakończył na ostatniej pozycji, zaś Bytovia zajęła trzecie miejsce.

W kolejnym sezonie bytowianie ponownie zajęli najniższe miejsce na podium. Swego dopięli przy trzeciej próbie i razem z Chrobrym Głogów awansowali do I ligi. Na zapleczu ekstraklasy grają czwarty kolejny sezon. Czas leci bardzo szybko. Wczoraj widmo gry w IV lidze, dziś wydaje się, że spokojna rywalizacja w I lidze. Tych sukcesów nie byłoby dzięki potężnemu sponsorowi jakim jest Drutex.

Obok rozgrywek ligowych warto zerknąć na Puchar Polski. Już jako trzecioligowiec wyeliminowaliśmy Bytovię w lipcu 2012 roku – 2:0 (Toporkiewicz 31’ Klawikowski 47’). Nasi piątkowi rywale dopiero w sezonie 2016/17 na dobre rozkręcili się w tak lubianych przez nas rozgrywkach (trenerze, liczymy w tym roku na wojewódzkie trofeum). Odpadli dopiero w ćwierćfinale po drodze eliminując Zagłębie Lubin (1:0) i Śląsk Wrocław (3:0). W tym sezonie w pucharze wyeliminowali Lechię Gdańsk (1:0) i Pogoń Szczecin (0:0, rz.k. 5:4). Odpadli również w ćwierćfinale uznając wyższość Legii Warszawa.

Piątkowy sparing dla Bytovii będzie numerem 7. Do tej pory uzyskiwane wyniki to: GKS Przodkowo 1:3, klub założony w 1952 roku 2:3, Olimpia Elbląg 3:1, Jagur Gdańsk 5:0, Kotwica Kołobrzeg 5:2, Gwardia Koszalin 1:0. 

byt3

byt3

byt3

byt3

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież