Sparing #3: Bałtyk – Pogoń Siedlce [zapowiedź]

Maciek.

W środę o godzinie 17:00 Bałtyk Gdynia zmierzy się z Pogonią Siedlce. Obiektem gry kontrolnej będzie Narodowy Stadion Rugby w Gdyni. Siedlczanie od niedzieli przebywają na obozie w Cetniewie. Ich zgrupowanie potrwa tydzień. Jeszcze nigdy obie drużyny nie grały między sobą w oficjalnym spotkaniu. W sezonie 2015/16 Adam Duda rozegrał dla Pogoni 31 spotkań, w których zaliczył 7 bramek.

Pogoń Siedlce została założona w 1944 roku (jako Ognisko Siedlce). Nosi barwy biało-niebiesko-białe. Do największych sukcesów klubu należy gra w II lidze w 1949 roku, ćwierćfinał Pucharu Polski w sezonie 1987/88 i awans do I ligi w sezonie 2013/14.

Jeszcze dziewięć lat temu Pogoń grała na piątym poziomie rozgrywkowym. Aktualnie czwarty sezon z rzędu walczy na zapleczu ekstraklasy. Zajmuje trzynaste miejsce z przewagą sześciu punktów nad strefą barażową i spadkową. W poprzednich trzech sezonach pierwszą ligę kończyli na miejscach 14, 15 i 13.

Siedlczanie mają za sobą już cztery sparingi: 1:0 Orlęta Radzyń (III), 1:2 Radomiak Radom (II), 1:3 Wisła Puławy (II). W drodze do Cetniewa pierwszoligowiec musiał również uznać wyższość Lechii Gdańsk (1:4). W ramach obozu w Cetniewie Pogoń zmierzy się jeszcze z Olimpią Grudziądz (I). Mecz z Gryfem Wejherowo został odwołany.

O tym, jak wymagający będzie to przeciwnik, będzie można przekonać się odwiedzając jutro NSR.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież