Sparing #2: Olimpia Elbląg - Bałtyk [zapowiedź]

Maciek.

W sobotę o godzinie 12:00 w Elblągu przy ul. Skrzydlatej Bałtyk Gdynia zmierzy się z Olimpią, która chyba jest naszym najczęstszym sparingpartnerem. Bałtyk ma już za sobą obóz przygotowawczy i mecz w Elblągu będzie jego zwieńczeniem. Nogi zapewne jeszcze ciężke, ale mecz jest tym, co zawodnicy lubią najbardziej. Z kolei elblążanie są w trakcie dochodzeniowego obozu przygotowawczego. Za nimi już trzy gry kontrolne (8:0 z Cartusią Kartuzy, 1:3 z Bytovią Bytów, 0:1 z GKS Przodkowo). W latach 2009-2012 zawodnikiem Olimpii był Mateusz Kołodziejski

Administracyjny podział piłkarskiej mapy Polski sprawia, że z Olimpią rzadko rywalizowaliśmy o punkty. Ostatni raz w sezonie 1990/91, w którym uzyskaliśmy awans do II ligi. Tuż za nami uplasowała się Olimpia, która traciła do nas 4 punkty. To właśnie bezpośrednie mecze zadecydowały, że mogliśmy się cieszyć z powrotu na zaplecze ówczesnej I ligi. W Elblągu wygrana 3:2 (Wielewicki 7' D.Zgutczyński 40' Jaskulski 51'k.; skład: Michniewicz, Kozaczuk, Ptaszyński, Klajnszmit, Kożuchowski, Własny (82 Jaroń), Jaskulski, Golecki, Wielewicki (80 Wasilewski), D.Zgutczyński, Feith. W Gdyni również górą gdynianie, 2:0 (Jaskulski 54'k. Wielewicki 81'; skład: Zagórski, Kozaczuk, Klajnszmit, Feith, Własny (73 Sapiński), Biskup, Jaskulski, Golecki, Szura, D.Zgutczyński, Wielewicki). 

Aby przypomnieć sobie wcześniejsze mecze o punkty należy cofnąć się do lat 70-tych. W sezonie 1976/77 na poziomie II ligi ugraliśmy na Olimpii cztery punkty. W Elblągu 1:1 (A.Zgutczyński 60'; skład: Schwarz, Szumiec, M.Nowacki, Walczak, Gierszewski, Ciemniewski (53 Zaremba), Wachełko, Puzdrowski, Nowacki, A.Zgutczyński, Adamus (72 Bikiewicz). W Gdyni komplet punktów 2:1 (Nowacki 19' 54'; skład: Schwarz, M.Nowacki (58 Melcer), Walczak, Puzdrowski, Gierszewski, Kędzia, Wachełko, Ciemniewski, Adamus, Nowacki, Zaremba. Olimpia ten sezon zakończyła spadkiem do III ligi. 

Prawda że nasze Archiwum Wyników jest nieocenione? Aby dowiedzieć się o wynikach z lat 1970-73 ale i wcześniejszych, zapraszamy do jednej z najlepszych klubowych baz danych - TUTAJ.

Tylko w ostatnich czterech latach we wszystkich okresach przygotowawczych graliśmy z Olimpią. Jedno zwycięstwo (2:1), jeden remis (3:3) i sześć porażek (1:2, 1:6, 1:3, 0:3, 2:3, 1:2).  

Olimpia po rundzie jesiennej zajmuje piąte miejsce w II lidze. Do barażów o I ligę traci dwa punkty, zaś do miejsca premiowanego awansem cztery punkty.  

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież