Sparing #1: Olimpia Grudziądz - Bałtyk [zapowiedź]

Maciek.

W sobotę o godzinie 12:00 w Cetniewie Bałtyk Gdynia zmierzy się z Olimpią Grudziądz. Pierwszoligowiec przebywa na tygodniowym zgrupowaniu, które rozpoczęło się 17 stycznia. Nasz zespół obóz zacznie w poniedziałek. Olimpia gra siódmy sezon z rzędu w pierwszej lidze, zaś Bałtyk gra szósty sezon z rzędu w trzeciej lidze. Ostatni raz obie drużyny o punkty walczyły 19 marca 2011 r. Wówczas w Gdyni, po bardzo ciekawym meczu, przegraliśmy 2:3.

I właśnie zaczniemy od momentów, na które czekamy blisko sześć lat, czyli od gry na trzecim poziomie rozgrywkowym. W związku z tym, że średnia wieku kibiców Bałtyku jest dość wysoka, to zapewne wielu pamięta pogrom w Gdyni nad zespołem z Grudziądza. 7:0! W takich chwilach pomocą służy nieocenione Archiwum Wyników. Do bramki trafiali: Błażej Adamus (2), Dariusz Pawelec (2) Mikołaj Podgórniak, Sławomir Jagusiak i Radosław Szabłowski. Rzecz się działa blisko 20 lat temu – 4 kwietnia 1998 r.

Dla mnie mecze z Olimpią, to te z okresu 2009-11. O ile spotkania w Grudziądzu nie były jakieś wyjątkowe, o tyle te przy Olimpijskiej niosły za sobą furę emocji. Warto poświęcić kilka minut na skróty z obu spotkań.

15 sierpnia 2009 r. zwyciężyliśmy 5:2 (bramki: Łukasz Nadolny (3), Dariusz Kudyba, Szymon Hartman).


spar1 grudz

spar1 grudz

spar1 grudz

spar1 grudz
fot. www.baltyk.gdynia.pl

spar1 grudz
fot. www.baltyk.gdynia.pl

Półtora roku później, 19 marca 2011 r. byliśmy świadkami kolejnego szalonego meczu. Choć przegraliśmy 2:3 (bramki: Dariusz Kudyba, Paweł Król), to czuliśmy dumę. Pościg w drugiej połowie, dwie strzelone bramki i wiele znakomitych szans na doprowadzenie do remisu.
spar1 grudz

spar1 grudz

Tamten sezon Olimpia skończyła na pierwszym miejscu i od tego czasu do dziś gra na zapleczu ekstraklasy. My rok później spadliśmy do trzeciej ligi i dalszą historię już znamy.

W kolejnych latach pozostało nam więc sparowanie się z biało-zielonymi. Latem 2016 roku ulegliśmy 0:2, a poprzedniej zimy dostaliśmy srogie lanie 0:7.

Spotykamy się z Olimpią, by uczyć się gry od lepszych i sprawdzać swoją aktualną dyspozycję. W takich właśnie meczach poznaje się swoje słabości, które następnie będą przedmiotem pracy w kolejnych tygodniach.

Olimpia w bieżącym sezonie przeżywa trudne momenty. Z dorobkiem 18 punktów zajmuje miejsce barażowe. Taką samą zdobycz mają dwie drużyny będące na pozycjach spadkowych – Stomil Olsztyn i Górnik Łęczna. Na ratunek grudziądzanom ma przyjść Dariusz Kubicki, który 6 stycznia na stanowisku trenera zmienił Jacka Paszulewicza.

Choć to tylko sparing, to miło będzie ponownie się spotkać ze „starym znajomym”. Tęskniących już za piłkarskimi emocjami zapraszamy do Cetniewa. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 12:00.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież