energa long

Bałtyk Gdynia wraca do treningów

Maciek.

Po miesięcznej przerwie Bałtyk Gdynia wraca do treningów. W poniedziałek o godzinie 17:30 biało-niebiescy rozpoczną przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2017/18. Bardzo udana jesień rozbudziła nasze apetyty i wywindowała nas na trzecie miejsce. Do lidera z Torunia tracimy dwa punkty. Kibice nie ukrywają, że taki obrót rzeczy sprawia, że wierzymy w upragniony awans. Aby nasze wyniki były jeszcze lepsze, potrzebne są wzmocnienia. Za kulisami pojawiały się różne nazwiska, ale na razie musimy poczekać na pierwsze zimowe decyzje. Trener Sebastian Letniowski zapowiadał, że będzie szukać napastnika, środkowego pomocnika i środkowego obrońcę.

Nie sposób się z tym nie zgodzić. Adam Duda (8 goli) potrzebuje konkurencji w ataku. Oddech na plecach również przydałby się parze naszym stoperom, którzy choć zwykle stanowią zgrany duet, to kilku bramek mogli zdecydowanie uniknąć. Jeśli chodzi o środkowego pomocnika, to mamy nadzieję, że szukamy zawodnika, który wypełni lukę po Sebastianie Bartlewskim. Ten nadal leczy kontuzję, jakiej nabawił się pod koniec października (28.10 Bałtyk – Świt 2:1). Chcielibyśmy również zatrzymać w Bałtyku Juliusza Letniowskiego. Siedem bramek i sześć asyst sprawiają, że to jedna z czołowych naszych postaci. Życzymy mu sportowego awansu, ale jest tu jeszcze robota do wykonania. Puszcza Niepołomice (I liga), w której będzie testowany środkowy pomocnik, nie gra ani o awans, ani o spadek. Równie dobra, a może i jeszcze lepsza dyspozycja wiosną sprawi, że być może zgłoszą się silniejsze kluby.

Jak doniósł portal trójmiasto.pl, z klubem mogą się pożegnać Arkadiusz Proena i Damian Podkański. Mamy nadzieję, że to jednak nasza strona oficjalna będzie głównym źródłem informacji. Coś tam już drgnęło i ruszył oficjalny fanpage. Teraz czekamy, aż na dobre rozhula się oficjalna.

Jeszcze w starym roku dyrektorem klubu został Grzegorz Mółka, który uprzednio pracował w Pomorskim Związku Piłki Nożnej jako przewodniczący Komisji ds. Rozgrywek i jako referent Komisji ds. Dyscyplinarnej. Życzymy powodzenia i samych dobrych decyzji w Bałtyku.

W okresie przygotowawczym trener zaplanował dziesięć gier sparingowych. Terminarz znajduje się poniżej oraz na pasku po prawej stronie. Pierwsze sześć meczów zagramy z drużynami wyżej notowanymi. Pięć ekip z pierwszej ligi i jedna z drugiej. Mamy się uczyć i sprawdzać warianty na tle silnych rywali. W czterech ostatnich sparingach postępy naszej pracy będziemy weryfikować na tle trzech drużyn z czwartej ligi i jednej U-19.

20.01, sobota, Gniewino
BAŁTYK - Olimpia Grudziądz (I)
27.01, sobota, Elbląg
Olimpia Elbląg (II) - BAŁTYK
31.01, środa, Gniewino
BAŁTYK - Pogoń Siedlce (I)
02.02, piątek, Gdynia
BAŁTYK - Bytovia Bytów (I)
6.02, wtorek, Cetniewo
BAŁTYK - Chrobry Głogów (I)
10.02, sobota, ?
Chojniczanka Chojnice (I) - BAŁTYK
11.02, niedziela, ?
Radunia Stężyca (IV) - BAŁTYK
13.02, wtorek, ? 
BAŁTYK - Cartusia Kartuzy (IV)
17.02, sobota, ? 
Lechia Gdańśk U-19 (CLJ) -  BAŁTYK
24.02. sobota, Gdynia
BAŁTYK - Gryf Słupsk (IV)

Do walki o punkty wrócimy za dziewięć tygodni. 10 lub 11 marca zagramy w Kaliszu z KKS.

Zatem drużyno Bałtyku, ostro pracuj, zasuwaj i się nie oszczędzaj, a wówczas w czerwcu spotka nas wszystkich oczekiwana nagroda. Powodzenia!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież