Gratulacje dla tej drużyny! [relacja]

Bałtyk Gdynia wygrał w ostatnim meczu rundy jesiennej 1:0 (0:0) z Pogonią II Szczecin. Gola na wagę trzech punktów strzelił Juliusz Letniowski (51’). Biało-niebiescy byli stroną przeważającą, stworzyli więcej okazji i dzięki temu skompletowali trzy punkty. Zimę spędzimy na najniższym stopniu podium. Runda wiosenna zapowiada się pasjonująco.

Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie toczyło się pod nasze dyktando. Co istotniejsze, mieliśmy sytuacje podbramkowe. Najbliżej celu był Mateusz Kuzimski, który uderzeniem głową skierował piłkę na poprzeczkę. Pogoń II przetrwała mocne otwarcie biało-niebieskich i w pierwszej połowie tylko raz zrobiło się groźniej pod bramką debiutującego Marka Szulca. Strzał sprzed pola karnego jednak był niecelny. Przed zejściem na przerwę akcja, po której znów westchnęliśmy. Piłka niewiele, ale jednak poza światłem bramki.

W drugiej połowie zrealizowaliśmy swój pierwszy cel, czyli strzelenie bramki. Swoją bardzo dobrą rundę podsumował Juliusz Letniowski. Precyzyjny strzał wprawił w radość nielicznie zgromadzoną dziś publiczność. Syn trenera uzbierał jesienią 7 bramek i 6 asyst.

Prowadzenie nieco nas rozluźniło, bowiem portowcy zaczęli sobie śmielej radzić i coraz częściej gościć pod naszym polem karnym. Wypracowali nawet znakomitą sytuację do wyrównania. Już widzieliśmy piłkę w siatce, bo odległość była niewielka i wystarczył precyzyjny strzał. Zawodnik Pogoni II dał jednak szansę na interwencję naszemu bramkarzowi i Marek Szulc pokazał próbkę swoich umiejętności. Tą interwencją zapracował sobie na wyróżnienie. Cały mecz czekał na mrozie właśnie na tę jedną paradę.

W końcówce spotkania próbowaliśmy skontrować szczecinian, ale brakowało nam dobrego wykończenia akcji. Po ostatnim gwizdku mogliśmy delikatnie odetchnąć i cieszyć się razem z drużyną.

Na szersze podsumowanie jeszcze przyjdzie pora. Dziś warto świętować zwycięstwo i bardzo dobrą postawę Bałtyku Gdynia w rundzie jesiennej. Czapki z głów dla osób, które są odpowiedzialne za obecną pozycję w tabeli. Ukłony.