energa long

Uwaga, Polonia może nas przegonić [zapowiedź]

Maciek.

W niedzielę o godzinie 15:30 Bałtyk Gdynia podejmować będzie na NSR Polonię Środa Wielkopolska. Po dwóch tygodniach wracamy do walki o punkty. W tym czasie Bałtyk pobierał nauki od drużyny z ekstraklasy. Nasz rywal natomiast pokonał 2:1 Sokoła Kleczew strzelając oba gole w ostatnich sekundach spotkania i w rozgrywkach pucharowych wyeliminował Wiarę Lecha Poznań zwyciężając 3:1. Polonia zatem zdecydowanie na fali wznoszącej i mimo, że mamy rozegrany jeden mecz mniej, to średzianie mogą nas przegonić w tabeli. To bardzo solidny zespół i musimy do spotkania podejść z najwyższą atencją.

O solidności ekipy z Wielkopolski najlepiej świadczą wyniki. Pierwszą porażkę zanotowali dopiero w dziesiątej kolejce. Łącznie przegrali trzykrotnie. Pokonali jedną drużynę spośród siedmiu, które są wyżej w tabeli. Przegrali ze Świtem 0:5 i z Kotwicą 1:2, zremisowali z Elaną 1:1, Kaliszem 0:0 i Lechem II 0:0. Jedyne zwycięstwo z lepszymi od siebie to wyżej wymienione z Sokołem.

Nasza defensywa musi skupić się przede wszystkim na powstrzymaniu Krzysztofa Bartoszaka, który razem z Michałem Kołodziejskim (Świt Skolwin) prowadzi w klasyfikacji strzelców - 10 bramek. Napastnik Polonii w ostatnich siedmiu meczach siedmiokrotnie trafiał do siatki. Za jego plecami z dorobkiem czterech goli znajduje się znany nam z występów w Gdyni Igor Jurga.

Średzianie na wyjazdach mają dodatni bilans. Zdobyli więcej punktów niż ich stracili. Trzy zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki.

W maju tego roku pokonaliśmy u siebie Polonię 3:0. Niby zdecydowane zwycięstwo, ale na pierwszego gola musieliśmy czekać do 74 minuty. Wynik otworzył Mateusz Kuzimski, który czeka na swojego dziesiątego gola w sezonie. Prowadzenie podwyższali Szymon Sadowski i Tymur Pohranichnyi. Taki rezultat jutro byłby dla nas bardzo radosny. Ostatni raz w Gdyni Bałtyk strzelił trzy gole 16 września (3:0 Wda Świecie). To jednak cel podrzędny. Liczy się przede wszystkim zwycięstwo i jego rozmiary nie mają znaczenia. Musimy punktować i trzymać kontakt z czołówką.

Sebastian Bartlewski nadal się kuruje. Pozostali zawodnicy ustawieni w szeregu zgłaszają trenerowi swoją dyspozycyjność.

Nie dajmy się uśpić! Pełna gotowość! Przeciwnik jest dobry, więc musimy się mocno napracować. Potrzebujemy tego zwycięstwa! 

Zachęcamy do naszego sklepiku z pamiątkami. Będzie można kupić kalendarze (20zł), krówki (10zł) i miśki - brelok do kluczy (10zł).

miski bg


III liga
16. kolejka: 19.11.2017 r. godz. 15:30, niedziela
Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wielkopolska


energa

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież