Zamiast ligi możliwy sparing

Maciek.

Bałtyk Gdynia nie zagra w najbliższą niedzielę meczu ligowego z Pogonią II Szczecin w ramach 15. kolejki. Powodem przełożenia spotkania są powołania do kadr młodzieżowych zawodników ze Szczecina. Nowy termin to 2 grudnia. Całkiem możliwe, że biało-niebiescy zamiast gry o punkty, zagrają mecz kontrolny. Aktualnie ustalane są szczegóły sparingu. Przybędziemy z informacją, jak tylko obie strony się dogadają. 

§ 14 pkt. 16)
Powołanie do pierwszej reprezentacji, reprezentacji młodzieżowej bądź na mecze eliminacyjne i turniej finałowy juniorów U-17 i U-19, a także na zgrupowania poprzedzające ww. imprezy co najmniej trzech zawodników jednego Klubu bądź co najmniej dwóch zawodników młodzieżowców uprawnionych do gry w Klubie do rozgrywek seniorów, w których odrębne przepisy związkowe wprowadzają obowiązek udziału w meczach takich zawodników, może stanowić podstawę do złożenia przez zainteresowany Klub wniosku o przełożenie terminu zawodów na inny, wyznaczony z urzędu przez organ prowadzący rozgrywki.

To z tego punktu regulaminu rozgrywek korzysta Pogoń II Szczecin. Aż sześciu zawodników, którzy mają za sobą występy w rezerwach Pogoni w tym sezonie, zostało powołanych do kadr młodzieżowych na mecze towarzyskie. Sebastian Walukiewicz (5 meczów w III lidze w tym sezonie), Aron Stasiak (6) i Damian Pawłowski (9) zasilą kadrę U-19. Polska w tej kategorii wiekowej zmierzy się ze Szwecją i Norwegią. Natomiast Marcel Stefaniak (6), Adrian Benedyczak (6) i Bartosz Boniecki jadą na zgrupowanie U-18. Polacy zagrają dwumecz z Austrią.

Przed rokiem nasz klub skorzystał ze wskazanego punktu regulaminu i z powodu powołań Mateusza Młynarczyka i Marcina Poręby przełożyliśmy mecz z Elaną Toruń. Hitowe wówczas spotkanie graliśmy również w grudniu. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież