energa long

Trzeba gonić [zapowiedź]

Maciek.

W niedzielę o godzinie 12:00 Bałtyk Gdynia zagra w Starogardzie Gdańskim z Klubem Piłkarskim na stadionie imienia Kazimierza Deyny. Wobec dzisiejszych zwycięstw Świtu Skolwin i Sokoła Kleczew Bałtyk nie ma innego wyjścia, jak sięgnąć jutro po komplet punktów. To znaczy jest inne wyjście, ale znacznie mniej korzystne, można również przegrać i zremisować. Szkoda by tylko było poprzednich dobrych spotkań. Chcemy zmniejszyć stratę do uciekających zespołów i gra z beniaminkiem ma nam w tym pomóc. W teorii może będzie grało się nam łatwiej aniżeli ostatnio z Wierzycą. KP Starogard Gdański na swoim boisku być może nieco się otworzy i biało-niebiescy będą mieć więcej przestrzeni na boisku.

Świt dziś wygrał w Kołobrzegu z Kotwicą 3:0. Wynik budzi respekt i kopara mogła zdecydowanie opaść. Szczecinianie mocno naprężyli muskuły. Jednocześnie zrównali się z nami liczbą strzelonych goli. Świt już wiosną robił dobre wyniki i jak widać, praca ta jest kontynuowana. Zanosi się, że Świt ma na ten sezon jakiś szerszy plan, bo równa i dobra forma trwa już przez blisko jedną trzecią sezonu. Czas pokaże czy podtrzymają dyspozycję, czy może jednak spuchną. To jest jednak dla nas sprawa drugorzędna. Sami bowiem musimy zadbać o zdobycze punktowe. Po, jakby nie było, wpadce z Wierzycą, postrzelaliśmy w Połchowie. Taki wynik w lidze byłby niesamowitą sprawą, jednak w Starogardzie wystarczy nam 1:0 dla biało-niebieskich.

KP Starogard Gdański to spadkobierca praw licencyjnych po KS Chwaszczyno. W poprzednim sezonie KPSG zajął w IV lidze drugie miejsce z 18 punktami straty do Wierzycy Pelplin. W III lidze beniaminek radzi sobie przeciętnie. W dziewięciu meczach rywale uzbierali 10 punktów. Gromadzili je wygrywając z Górnikiem Konin, Pogonią II Szczecin i Unią Solec Kujawski a także remisując z Wierzycą. Podstawowym zawodnikiem w KPSG jest znany nam z występów w poprzednim sezonie w Bałtyku Krzysztof Rzepa.

To trzeci z rzędu mecz z beniaminkiem. Do tej pory zwycięstwo i remis. Życzymy drużynie dobrego meczu i zwycięstwa.

Jeśli będą sprzyjające okoliczności, to przeprowadzimy relację live.


III liga
10. kolejka: 8.10.2017 r. godz. 12:00, niedziela
KP Starogard Gdański - Bałtyk Gdynia


energa

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież