energa long

Poznajemy Centrę, poznajemy Ostrów Wielkopolski [zapowiedź]

Maciek.

Tam nas jeszcze nie było. Tam jeszcze nie graliśmy. Bałtyk Gdynia w sobotę o godzinie 16:00 po raz pierwszy w swojej historii zagra z Centrą Ostrów Wielkopolski. Biało-niebiescy są faworytem, to jest fakt, nie opinia. Jak sobie poradzą z tą rolą? Mamy nadzieję, że wzorowo, tak jak w trzech ostatnich meczach. Trzy zwycięstwa, dziesięć strzelonych bramek. Nasi rywale zanotowali trzy porażki w ostatnich trzech kolejkach. Niechaj więc obie serie trwają.

Ostrów Wielkopolski


Jakiś czas nie mieliśmy okazji przedstawiać drużyny i miasta, z którą jeszcze nie graliśmy. Ostrów Wielkopolski został założony na początku XV wieku. Obecnie miasto to zamieszkuje ponad 70 000 ludzi. Godne uwagi są między innymi Konkatedra św. Stanisława Biskupa, Gmach Poczty czy Ratusz. Po więcej odsyłamy na Wikipedię.

Centra


Internety piszą, że klub został założony w 1947 roku, zatem  tego roku Centra obchodzi 70-lecie istnienia. W herbie jednak widnieje 1946. Próżno szukać informacji o tej zagwozdce, więc może w sobotę dowiemy się czegoś więcej bezpośrednio u źródła. Choć Centra na swoim profilu na FB reklamuje stronę lkscentra.com.pl to jednak po otworzeniu ujrzymy jedynie białą planszę. Bardzo chętnie byśmy przedstawili szerzej naszego rywala, ale jesteśmy raczej skazani na porażkę w tym aspekcie. W sumie na FB jest podany telefon kontaktowy, więc może skusimy się i zadzwonimy tam po więcej informacji.

Tyle co możemy napisać, to że Centra w XXI wieku gra na piątym i czwartym poziomie rozgrywek. W zeszłym sezonie wygrali swoją grupę w czwartej lidze z przewagą ośmiu punktów nad drugim zespołem. W barażach o III ligę zmierzyli się z klubem o nazwie Lubuszanin Trzcianka. W Ostrowie padł bezbramkowy remis. W Trzciance gospodarze prowadzili od 42 minuty. Końcówka należała do Centry, która do remisu doprowadziła w 80. minucie, a dziesięć minut później przypieczętowała awans drugim golem. Do siatki trafiali Dariusz Reyer i Dawid Kuczyński. Obaj pozostali w klubie i zapewne zagrają w sobotnim spotkaniu.

Centra zajmuje trzynaste miejsce z dwoma zwycięstwami i pięcioma porażkami. Start rozgrywek to 1:2 z Pogonią II Szczecin i 1:3 z Wierzycą Pelplin. Następnie przyszły dwa zwycięstwa (KP Starogard 1:0 i Unia Solec Kujawski 3:0). Jak wspominaliśmy, trzy ostatnie mecze kończyły się porażkami – Kotwica Kołobrzeg 0:3, Świt Skolwin 1:3 i Sokół Kleczew 1:3. Łatwo policzyć - w trzech ostatnich spotkaniach rywale stracili 9 bramek. Z racji tego, że Centra ma tylko osiem strzelonych bramek, to ciężko o jakiegoś wyróżniającego się strzelca. Po dwie bramki mają Tomasz Adamiak, Piotr Przezak i Szymon Strączkowski.

Bałtyk Gdynia na drugim biegunie i z odwrotnym bilansem. Centra: 2-0-5. Bałtyk 5-0-2. Jest wiele przesłanek, że sobota może zakończyć się dla nas szczęśliwie. Gramy futbol na tak. Mamy parcie na bramkę rywala. Skutki tego są całkiem dobre. Dla mnie osobiście – zaskakująco dobre. Strzelamy goli od groma. Średnio trzy na mecz. Gdyby u bukmacherów był kurs na bramkę Mateusza Kuzimskiego, to oscylowałby w granicach 1,17. Pewniaczek… A nawet jak nie Kuzim, to mamy ośmiu innych zawodników, którzy zaznali już smak trafienia do bramki rywala. Nie jesteśmy uzależnieni od dyspozycji jednego zawodnika.

Papier przyjmie wszystko, więc patrząc na tabelę i wyniki można by rzucić, że wbijamy w sobotę piątkę i wracamy do Gdyni. A Bałtyk ma w tym sezonie takie doświadczenie. Ale wcale nie jesteśmy tacy pewni siebie jakby to mogło wyglądać. Rywale będą walczyć o ugranie punktów, bowiem w dolnej strefie panuje spory ścisk. A takie zwycięstwo z Bałtykiem dałoby im potężnego kopa.

Nasza drużyna najbliższe cztery mecze zagra z beniaminkami. Po Centrze podejmować będziemy Wierzycę Pelplin. Następnie udamy się do Starogardu Gdańskiego. Potem do Gdyni przyjedzie Unia Solec Kujawski. No cztery zwycięstwa jak nic… Prawda, łatwo to napisać, ale nasi zawodnicy mają wszelkie instrumenty by ten cel zrealizować.


III liga
8. kolejka: 21.09.2017 r. godz. 16:00, sobota
Centra Ostrów Wielkopolski - Bałtyk Gdynia


energa

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież