energa long

Mecz kolejki [zapowiedź]

Maciek.

W sobotę o godzinie 11:00 Bałtyk w Gdyni będzie podejmować Wdę Świecie. Jest to mecz kolejki, bowiem obie drużyny mają szansę na objęcie fotela lidera. W zeszłym sezonie mecze dwukrotnie kończyły się remisami. Do kadry wskakuje Patryk Regulski.

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiego obrotu spraw, ale fakty są takie, że stajemy przed szansą objęcia przodownictwa w tabeli. Stan ten może trwać przez dwie godziny, sześć godzin bądź przez cały tydzień. Aktualnie zajmujemy czwartą pozycję w tabeli. O punkt wyprzedza nas Wda. Również o punkt wyprzedza nas Świt Skolwin, który swój mecz rozpocznie tuż po zakończeniu naszego spotkania (godz. 13:00). Świtowcy podejmować będą Wierzycę Pelplin. Obecny lider, Elana Toruń – dwa punkty więcej od Bałtyku, zagra o 17:00 w Kaliszu z KKS. Matematyka jest więc prosta. Aby zajmować na koniec kolejki pierwsze miejsce musimy wygrać, Świt nie może wygrać, Elana musi przegrać. I choć jesteśmy dopiero w siódmej kolejce, to uważam, że warto o powyższym wątku wspomnieć. Musimy doceniać każdą taką chwilę.

Wda w poprzednim sezonie zajęła dziesiąte miejsce. Tak jak my, od wielu lat telepią się po boiskach na czwartym poziomie. Mają jednak coś, czego im można bardzo zazdrościć. Otóż latem tego roku po raz trzeci z rzędu sięgnęli po regionalny Puchar Polski. W dwumeczu w finale pokonali Mustang Ostaszewo 5:1 i 5:0. Bałtykowi na drodze do tytułu stanął Klub Sportowy Kamienica Królewska. Nasze rezerwy w ramach rozgrywek V ligi zmierzą się z tym zespołem 11 listopada. Nie zdziwimy się, jak nasza młodzież rozgoni rywala, ale nasz pierwszy zespół również miał to uczynić wiosną tego roku. Osławionego krzywego boiska i komarów chyba nigdy się nie zapomni. Na początku października znów będziemy się emocjonować rozgrywkami Pucharu Polski i mamy głęboką nadzieję, że trener Sebastian Letniowski zajdzie dalej, aniżeli bywało to w ostatnich latach. Wracając do głównego wątku, Wda na szczeblu centralnym PP przegrała z Radomiakiem Radom 1:3.

W zeszłym sezonie pomiędzy Bałtykiem i Wdą dwukrotnie padł wynik remisowy. W Gdyni remis w 77. minucie uratował Mateusz Kuzimski. W rewanżu prowadziliśmy 2:1 po dwóch golach z rzutu karnego Wojciecha Zyski, jednak rywale szybko doprowadzili do wyrównania i od 36. minuty wynik już nie drgnął.

Wda na rozkładzie ma Wierzycę (2:0), Starogard (4:3), Unię (5:3) i Sokół (2:1). Świecianie punkty stracili z Kotwicą (1:1) i ze Świtem (0:3). Jak widać, nudno na meczach Wdy nie jest. Podobnie jak w naszych meczach pada sporo bramek. W spotkaniach Wdy padło 25 bramek, zaś w meczach gdynian 27. Jak na razie najczęściej do siatki w drużynie rywali trafiali Dawid Retlewski (4 gole) i Bartosz Czerwiński (3).

Po raz pierwszy w kadrze meczowej zobaczymy Patryka Regulskiego, który w sparingach rozegrał bardzo wiele minut, jednak u schyłku okresu przygotowawczego nabawił się kontuzji. Z meczowej osiemnastki wypada Maksym Demianchuk, który z powodów zdrowotnych będzie musiał oglądać mecz z trybun. Jeszcze poza kadrą Mateusz Kołodziejski.

Zapowiada się ciekawe spotkanie, w którym w teorii powinniśmy oglądać sporo bramek. Bałtyk udowodnił już, że jeśli się przyłoży, to jest w stanie stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Liczba bramek pokazuje, że skuteczność jest na właściwym poziomie. Do korekty wciąż pozostaje gra obronna, ale jak na razie formacje ofensywne przysłaniają nasze niedociągnięcia pod swoją bramką.


II liga
7. kolejka: 16.09.2017 r. godz. 11:00, sobota
Bałtyk Gdynia - Wda Świecie


energa

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież