energa long

Sprawdzamy beniaminka [zapowiedź]

Maciek.

W sobotę o godzinie 15:00 Bałtyk Gdynia na swoim terenie zmierzy się z Energetykiem Gryfino. Nasz rywal wrócił do grona trzecioligowców po trzyletniej absencji. Beniaminek czeka na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

Energetyk w sezonie 2013/14 pożegnał się z III ligą zajmując przedostatnią pozycję. O dwa punkty wówczas wyprzedził Polonię Gdańsk (dziś V liga, na równi z Bałtykiem II). W sezonie, o którym mowa, dwukrotnie pokonaliśmy Energetyka. Na wyjeździe zwycięstwo 2:0 dali Krzysztof Rusinek i Krzysztof Bułka. W Gdyni trzy punkty zapewnił gol strzelony przez Radosława Krysińskiego. Jeszcze sezon wcześniej również takimi samymi wynikami ogrywaliśmy gryfinian.

Pierwszy sezon po spadku przyniósł im dwunastą lokatę i w kolejnym rozdaniu trzeba było grać w okręgówce. To był chyba impuls, że tak źle dłużej być nie może. Energetyk natychmiast wyrwał się z okręgówki i siłą rozpędu w kolejnym roku uplasował się na pierwszym miejscu w IV lidze tym samym awansując do III ligi. Poprzedni sezon, bo o nim właśnie mowa, był niezwykle emocjonujący. O awans walczył jeszcze Bałtyk Koszalin, który do ostatniej kolejki przewodził w tabeli. Ostatnia seria gier to nieoczekiwana porażka Bałtyku ze spadkowiczem Dębem Dębno. Energetyk wykorzystał potknięcie konkurenta, wygrał 2:1 z Olimpią Gościno i świętował powrót do III ligi.

Energetyk jak na razie nie rozpieszcza grą swoich fanów. W czterech spotkaniach zdobył tylko punkt – na inaugurację 0:0 z Unią Solec Kujawski. Kolejne trzy mecze to porażki – 0:1 Kotwica, 1:4 Świt, 0:1 Sokół. Jak widać, nasz jutrzejszy przeciwnik zdobył tylko jedną bramkę. Nasz zespół ma ich 12 i liczymy, że jutro ten dorobek się powiększy.

Na nasze gorące głowy (5:0 Lech II, 5:0 Przodkowo) Elana Toruń wylała trochę zimnej wody. Torunianie pokazali moc, zaś Bałtyk pokazał swoje niedociągnięcia. Te braki w grze ofensywnej Sebastian Letniowski stara się uzupełnić. Stąd pozyskanie Mateusza Kołodziejskiego. Na jego debiut jeszcze będziemy musieli poczekać – papierologia w przypadku klubów zagranicznych bywa upierdliwa. Pod znakiem zapytania stoi występ Adama Dudy. Reszta zawodników gotowa do walki o zwycięstwo. Nasz cel jest jasny. Brak zwycięstwa będzie niemiłym rozczarowaniem.


III liga
5. kolejka: 2.09.2017 r. godz. 15:00, sobota
BAŁTYK Gdynia - Energetyk Gryfino


Przypominamy o 5. kolejce Ligi Typerów


energa

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież