energa long

Jaką grę Bałtyk zaprezentuje we Wronkach? [zapowiedź]

Maciek.

W sobotę w południe Bałtyk Gdynia zmierzy się we Wronkach z Lechem II Poznań. Obie drużyny przegrały swoje pierwsze mecze na inaugurację sezonu. Obie drużyny są po zmianach kadrowych. Poziom potencjału biało-niebieskich mieliśmy okazję poznać przed tygodniem w meczu z KKS Kalisz. Drużyna najwyraźniej potrzebuje czasu, by gra miała ręce i nogi. Jutro, na tle młodej drużyny poznaniaków, sprawdzimy tempo trwających prac w naszym zespole.

O przebudowie w Gdyni powiedziano już niemal wszystko. Zmiany również objęły drużynę naszych rywali. Z czerwcowego meczu obu ekip (Lech II - Bałtyk 3:1) w pierwszym składzie w pierwszej kolejce tego sezonu zagrało tylko czterech zawodników: Maciej Orłowski ‘94, Filip Nawrocki ‘94, Tymoteusz Puchacz ’99, Jakub Moder ‘99. Nowych twarzy jest więc siedem: Bartosz Mrozek ’00, Jan Andrzejewski ’98, Tomasz Kaczmarek ’97, Kacper Friska ’98, Michał Cywiński ’96, Hubert Sobol ’00, Dariusz Dudka ’83.

Młodzież i właśnie doświadczony Dudka. Sześćdziesięciopięciokrotny reprezentant Polski (2 gole). Zawodnik Celulozy Kostrzyn nad Odrą, Amiki Wronki, Wisły Kraków, AJ Auxerre, Levante UD, Birmingham City i Lecha Poznań. Nadzieje Lecha mają więc od kogo się uczyć. To właśnie Dudka strzelił jedynego gola w przegranym meczu przed tygodniem z Sokołem Kleczew 1:3.

Po pierwszej kolejce mieliśmy minorowe nastroje. Graliśmy słabo – koniec, kropka. Naszą drużynę czeka dużo pracy i mamy nadzieję, że stopniowo jej efekty będziemy oglądać co weekend. To taki pierwszy krok jeśli chodzi o nasze oczekiwania. Coraz lepsza gra i w związku z tym zdobywanie punktów.

Do Wronek nasz zespół pojechał w piątkowe popołudnie. Wcale nie jesteśmy skazani na porażkę. Poznaniacy zaliczyli falstart, więc najwyraźniej również i oni mają nad czym pracować. Obu ekipom dajemy takie same szanse na wygraną. Cóż więcej pozostaje powiedzieć… oklepane - „boisko zweryfikuje”.

Spotkanie będzie można obejrzeć na stadionie we Wronkach oraz na stronie lech.tv, gdzie można zobaczyć ZAPOWIEDŹ spotkania. 

Na koniec przypominamy o Lidze Typerów. Zestaw par do obstawienia znajduje się TUTAJ.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież