energa long

Nasi rywale [kibice]

AdrianEW.

Witajcie Siostry i Bracia w Bałtyku. Po letniej przerwie wracamy na stadiony. Bałtyk pierwsze dwa mecze u siebie zagra na Narodowym Stadionie Rugby po czym przeniesie się na naturalną trawkę. Piłkarzom, którzy budują "Nowy Silny Bałtyk", mamy nadzieję gra na naturalnej nawierzchni pomoże w odniesieniu sukcesu. Sukcesu? No właśnie co będzie sukcesem? Jedni oczekują awansu, bo w końcu od dawna walczymy o awans. Smutasy marzą o utrzymaniu, bo przecież „eksodus! Bałtyk się rozpada! Gościu z kitkiem powinien odejść!". Nie wiemy jak będzie. Wiemy, że kibice będą z Bałtykiem nadal i na zawsze. Zarówno Ci na trybunach, jak i Ci działający w klubie i to bez dwóch zdań. Jest jeden Bałtyk i nasz kolega z trybun w zarządzie klubu to porządny człowiek i Kadłub jak my, który walczył z nami ramię w ramię. Tomek szacunek od ludzi, którzy znają Cię, bądź co bądź, już ponad dekadę. Nie przejmuj się i rób swoje!

Czy zmiana boiska dobrze wpłynie również na frekwencję? Tego również nie wiemy. Lepiej będą wyglądały trybuny... bo są mniejsze. Będziemy siedzieć blisko siebie to i do dopingu pociągniemy więcej osób. A reszta jak zwykle w nuniach piłkarzy. Ci co zawsze są, nadal będą, a jeżeli chcemy powrotów i młodych, to potrzebny sukces piłkarzy. Każdy mecz wygrany i trybunka spokojnie się zapełni.

Pamiętamy mecze z Gryfem Słupsk czy rezerwami tych tam. Gdy doping na boisku bocznym i barwny młyn rozświetlony racami niósł Bałtyk do... nie pamiętamy wyników, ale działo się, a to najważniejsze i było nas dużo i dobra paka. Liczmy, że na bocznym znowu zbierze się nas niezła załoga.

Jedyny minus przenosin na boczne, to brak przyjezdnych. Ale wiadomo... jeżeli ktoś porządny i honorowy będzie chciał mecz swojej drużyny z Bałtykiem w Gdyni obejrzeć, to zrobimy wszystko żeby go obejrzał.

W telegraficznym wręcz skrócie przedstawiamy kibicowsko naszych rywali w nowym sezonie.

CENTRA OSTRÓW WIELKOPOLSKI
Nie wiedzieć czemu, w Ostrowie klub założony w 1946 roku nie ma szalikowców. Nie ma ich też nigdzie indziej. W Ostrowie niepodzielnie rządzi Ostrovia.

1 centra

ELANA TORUŃ
Była zgoda Bałtyku. Krótka, ale bardzo intensywna i dobra. Jedna z tych charakternych ekip w Polsce. Jeżdżą wszędzie, często podejmując bądź rzucając rękawicę. Jedna z najlepszych, o ile nie najsilniejsza firma w naszej lidze. Obecne zgody to czołówka kibicowskiej Polski - Ruch i Widzew oraz bardzo fajny układ z również silnym i ambitnym KKS Kalisz. Mają też kontakty ze Stalą Rzeszów i starą zgodę z Myszkowem, ale to też przecież Ruch. Są częścią znienawidzonej przez znaczną część ekip w Polsce, ale i respektowanej koalicji WRWE (Wisła, Ruch, Widzew, Elana).

1 centra

ENERGETYK GRYFINO
Gryfino to jeden z najsilniejszych i najbardziej kumatych Fan Clubów Pogoni Szczecin. Na przyklask zasługuje fakt, że kibice Pogoni z Gryfina kibicują przynajmniej po części również lokalnej drużynie Energetyka, a nawet jeżdżą na wyjazdy. Choć w niewielkiej grupie, to często są. Faktem jest, że wyjazdy Energetyka w poprzedniej lidze również były w większości do innych Fan Clubów Pogoni bądź na tereny zupełnie bezpieczne. Nowa liga, dalekie i niebezpieczne wyjazdy zweryfikują lokalny patriotyzm i miłość do Energetyka kibiców z Gryfina.

2 energetryk

GKS PRZODKOWO
Jak poprzednio opisaliśmy Przodkowo to była draka i afera, że hej. Zdania nie zmieniamy i cieszymy się, że po naszym artykule (to oczywiste) liczący się gracze i trener GKS zapragnęli pracować w mieście z Morza i Marzeń. Lub po prostu w mieście. GKS - Kibiców brak.

1 centra

GÓRNIK KONIN
Mocna, bardzo ambitna i wciąż rozwijająca się ekipa z Wielkopolski. Tak jak Elana jeżdżą wszędzie i biją się gdy trzeba. Honorowi i zaczepni kibice Górnika na pewno będą solidnie działać kibicowsko w tym roku. Pomoże im w tym nowy układ z Włocławią Włocławek - kujawską satelitą ŁKS Łódź. Mają zgodę także z Ostrovią, z którą wspólnie działają. Są w tak zwanej rodzinie Lecha z Poznania. Do niedawna mieli zgodę z popularnymi "Petami z Koszalina", ale przejrzeli na oczy. Liczny młyn, młoda ambitna ekipa.

1 centra

JAROTA JAROCIN
Jarota wciąż się rozwija. Cieszy fakt, że należąc do licznej rodziny Kolejorza, kibice Jaroty działają coraz bardziej na własne konto. Zgody mają z innymi miłośnikami Lecha z Krotoszyna oraz z LKS Czarnylas. Pojawili się zgrabną paczką w Toruniu i aktywnie bronili się podczas ataków policji i ochrony. Ekipa warta obserwowania.

1 centra

KKS KALISZ
Kibice z Kalisza to układ Elany Toruń. Bardzo solidna ekipa, podążająca za swoim klubem wszędzie i zawsze. Nie stronią od tej ciekawszej strony kibicowania. Są jedyną alternatywą dla Lecha w Wielkopolsce. Autonomia Kaliska to bez dwóch zdań grupa, z którą "Rodzina Kolejorza" musi się liczyć i na którą muszą uważać. Honorowi. Będzie to zapewne jedyny gość w Gdyni w tej rundzie, który nie będzie potrzebował naszego wsparcia żeby obejrzeć mecz. Ale jeżeli tylko będzie taka potrzeba na pewno pomożemy gdyż i nas w Kaliszu potraktowano z kibicowskim szacunkiem.

1 centra

KOTWICA KOŁOBRZEG
Witamy starych przyjaciół w naszej lidze. Spadek Kotwicy choć na pewno nas nie cieszy, to pozwoli nam znów się spotkać z byłą zgodą i kumplami po dziś dzień. Drogi naszych grup się rozeszły, ale znajomości przetrwały i dziś na linii Kotwica - Bałtyk czuć tylko i wyłącznie sympatię z obu stron. Kotwa ponownie związała się ze szczecińską Pogonią, co zapewne wyjdzie im na dobre. W sumie to już wyszło, bo wspólnie się z Pogonią wspierają. Czasy się zmienią, zmieniają się układy na mapie kibicowskiej Polski. Nie liczą się już prawdziwe przyjaźnie między ludźmi. Liczy się realna siła wsparcia. Pomiędzy Bałtykiem i Kotwą stare przyjaźnie nie zginą i na kosę między nami nie mają wrogowie co liczyć. Pozdrawiamy RPK!!! Życzymy udanego sezonu i kto wie, jak będziecie w okolicach Gdyni być może wpadniemy z "wodą" na pogaduchy :) Zawsze cieszy nas widok Waszej flagi "Perła Bałtyku" ;).

1 centra

KP STAROGARD GDAŃSKI 
Starogard to Lechia i mimo starań bezdomnych fanów tenisa aby w internetach czy za pomocą wlepek wytworzyć w Polsce wrażenie, że niby tam są, a nawet rządzą, prawda pozostaje niezmienna. Starogard to Lechia. Kiedyś kibice Lechii ze Starogardu działali pod szyldem KP. Posiadali oryginalną flagę "Ryzykanci-Hobbyści" i kumplowali się z innymi Fan Clubami Lechii - Chojniczanką Chojnice i Pomezanią Malbork. Jak jest teraz, po prostu nie wiemy. Czy grupa na KP nadal działa, czy liczy się tylko Lechia, nie wiemy.

1 centra

Dla nas Starogard to przede wszystkim Wierzyca (dawna nazwa KP). Wyjazdy zawsze związane były z adrenaliną na najwyższym poziomie. Czy to z Bałtykiem, czy wspierając Pogoń zawsze były dymy z miejscową policją, z chamami z miasta czy ze zbieraniną Fan Clubów Lechii. Zawsze na ostro i zawsze lała się krew.

O ile kibice Lechii honorowo podchodzili do tematu i można się było z nimi mierzyć po męsku, o tyle policja i chamy to w Starogardzie szczyt braku zasad i bezkarności. Szczyt brutalności policji często nie prowokowanej. Na każdym wyjeździe do Starogardu był z nami nasz kochany Łysy. I zawsze w środku wydarzeń. Oj Starogard nas zna a i my znamy Starogard.

LECH II POZNAŃ
Kibice Lecha obserwują z zaciekawieniem poczynania rezerw we Wronkach. Na zdjęciu Bałtyk we Wronkach na rezerwach Lecha.

1 centra

POGOŃ II SZCZECIN
Kibice Pogoni z mniejszym do Lecha zaciekawieniem obserwują poczynania swoich rezerw w Szczecinie. Na zdjęciu Bałtyk w Szczecinie na rezerwach Pogoni:

1 centra

POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA
Nie jeżdżąca po Polsce grupa fanów Lecha utożsamiająca się z zasłużonym lokalnym klubem.

1 centra

SOKÓŁ KLECZEW
Nic... tylko murzyn na dyskotece wyrywający miejscowe najlepsze dupeczki, a miejscowi zbierają okruchy. Na zdjęciu miss nastolatek z Kleczewa. też byśmy tam grali jakbyśmy byli murzynem.

1 centra

ŚWIT SKOLWIN
Fan Club Szczecińskiej Pogoni. Klub dzielnicowy.

1 centra

UNIA SOLEC KUJAWSKI
Solec Kujawski to po prostu bydgoski Zawisza. Nie zmieniły tego faktu spadki i trudna sytuacja bydgoskiego klubu. Nie lubi się tam Elany i bydgoskiej Polonii.

1 centra

WDA ŚWIECIE
Świecie to tylko i wyłącznie Zawisza z Bydgoszczy. Nie było fanów Wdy podczas meczu Bałtyku w Świeciu. Na zdjęciu kibice Bałtyku w Świeciu.

1 centra

WIERZYCA PELPLIN
Co się nam kojarzy z Pelplinem? No co? Hahaha No jasne! Baraże i solidna awantura z policją i miejscowymi chamami. Nie z kibicami, a z całą mieściną. Obecnie Pelplin to po prostu FC Lechii Gdańsk. Na zdjęciu Bałtyk w Pelplinie.

1 centra

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież