energa long

Adam Duda – transfer #8

Maciek.

Bałtyk pozyskał napastnika w osobie Adama Dudy (26 l.). Gdańszczanin, wychowanek Lechii Gdańsk, w której kroczył od juniorów przez Młodą Ekstraklasę, zespół rezerw aż do pierwszej drużyny. Na poziomie ekstraklasy rozegrał 26 spotkań i zaliczył 5 bramek. Mecze w pierwszym zespole przeplatał grą w rezerwach. Dwukrotnie mierzył się przeciw Bałtykowi (16.09.2012 Lechia II – Bałtyk 3:0, 7.09.2013 Bałtyk – Lechia II 3:2). To drugie spotkanie to pamiętny, szalony mecz – czerwona dla Yehii, dwa obronione rzuty karne przez Patryka Lewińskiego, dwa gole Bałtyku grając w osłabieniu, ten zwycięski był dziełem Kamila Kursa w 90. minucie. Wówczas na 1:0 strzelił Szymon Rychłowski.

Duda nie zdołał się przebić na stałe do składu Lechii. Przeszedł do pierwszoligowej Chojniczanki (14 meczów – 2 gole). Następnie, również w I lidze, grał w Widzewie Łódź (14/1) i Pogoni Siedlce (30/7). Jego forma jednak nie zadowalała szkoleniowców i Duda zaliczył kolejny zjazd. Jesień minionego sezonu spędził w Rozwoju Katowice (II liga, 9/0), zaś wiosną grał w trzecioligowej Concordii Elbląg (14/4). Reasumując jego dokonania – rozegrał 107 ligowych spotkań (nie licząc drużyny rezerw), w których strzelił 19 bramek. Szału nie ma…

Adam Duda i Bałtyk liczą, że odbuduje się w Gdyni. Biało-niebiescy koniecznie potrzebują snajpera, który będzie gwarantem, tak na oko, minimum 15 bramek w sezonie. Nasz nowy zawodnik zagrał w dwóch meczach sparingowych, w których strzelił 4 bramki.

Witamy w Gdyni, witamy w Bałtyku. Życzymy zdrowia, wysokiej formy i znakomitej skuteczności. Powodzenia!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież