energa long

Sparing #5: Gedania Gdańsk - Bałtyk

Maciek.

W piątym sparingu tego lata Bałtyk zmierzy się z Gedanią Gdańsk. Głodni naturalnej murawy nasi zawodnicy będą mogli czerpać przyjemność z gry na terenie rywala przy ul. Hallera 201 w Gdańsku. Spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 19:00. Z gdańszczanami w ostatnich latach graliśmy trzykrotnie.

2 sierpnia 2014 roku w sparingu Bałtyk wygrał 8:0. Do siatki czterokrotnie trafiał Krzysztof Rusinek. Po jednej bramce zanotowali Marek Milczarek, Dawid Zadrowski, Arkadiusz Proena i Łukasz Krzemiński.

Przed rokiem, 20 lipca, sparing z Gedanią był poniekąd grą na przełamanie. Po trzech sparingach bez zwycięstwa biało-niebiescy 5:0 rozprawili się z czwartoligowcem. Bramki były dziełem Filipa Sosnowskiego, Jakuba Nowakowskiego, Konrada Korczyńskiego, Piotra Karasińskiego i Dominika Klechy.

Jesienią 2016 roku z Gedanią spotkaliśmy się w rozgrywkach Pucharu Polski. Ostatecznie wygraliśmy 3:2, ale nie była to łatwa przeprawa. W regulaminowym czasie remisowaliśmy 1:1 (Tomasz Bejuk 10’). Na początku dogrywki Gedania wyszła na prowadzenie, ale jeszcze w jej pierwszej części najpierw stratę odrobił Maciej Buławski (101’) a szalę zwycięstwa na naszą korzyść przechylił Mateusz Kuzimski (105’). Oba gole dla gdańszczan strzelił Ernest Skórka (62’ 91’).

W dotychczasowych czterech sparingach Bałtyk strzelił ledwie trzy gole. Czy zatem worek z bramkami zostanie otwarty jutro w Gdańsku?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież